Президент України Володимир Зеленський 22 серпня провів телефонну розмову із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Про це повідомив Офіс президента України.

Ердоган привітав Зеленського і всіх українців із 29-ю річницею незалежності України. Він заявив, що радий активізації двосторонніх відносин, незважаючи на пандемію.

Також турецький лідер привітав установлення режиму припинення вогню на Донбасі.

“Вдячний, що ви це згадали. Справді, сьогодні вже місяць, відколи триває режим тиші. За цей час у нас не було жодних бойових втрат, жоден військовий не був поранений”, – сказав Зеленський.

Лідери також позитивно оцінили відновлення авіасполучення між країнами, що створило можливості для туристичних поїздок.

Зеленський привітав президента Турецької Республіки з відкриттям покладів природного газу на турецькому узбережжі Чорного моря, розроблення яких сприятиме підвищенню енергетичної безпеки Туреччини і країн регіону.

Окрім того, президенти обговорили реалізацію спільних інфраструктурних проєктів, зокрема будівництво доріг в Україні і житла для 500 сімей внутрішніх переселенців з анексованого Криму.

Зеленський також закликав Ердогана виключити Україну зі списку країн, із яких стягують додаткові мита, і дотримуватися паритетних умов двосторонньої торгівлі.

“Лише у квітні – червні цього року додаткові митні ставки були застосовані до понад 1400 товарних позицій. Це негативно впливає на експорт нашої металургії, легкої та кондитерської промисловості”, – сказав президент України.

Також він наголосив на необхідності покращення умов доступу деяких груп українських товарів на турецький ринок.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган у відповідь повідомив, що негайно доручить опрацювати це питання з відповідними відомствами Турецької Республіки.

Зеленський висловив надію, що до кінця поточного року країнам вдасться укласти договір про співпрацю у сфері оборони.

Ердоган запросив президента України відвідати Туреччину.Сторони також обговорили підготовку до чергового засідання Стратегічної ради високого рівня.

Нагадаємо, що у лютому 2020 року Ердоган перебував із робочим візитом у Києві. Лідери двох країн, зокрема, домовилися про взаємне визнання водійських посвідчень.

“Приємно відзначити й укладену угоду про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. Це створює кращі умови для наших громадян”, – сказав Зеленський.