Експерти та професійні військові вже протягом кількох місяців сперечаються щодо можливості форсування Дніпра для деокупації лівого берега Херсонщини. Однак наразі спільної думки з цього питання ще не сформульовано.

Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що Збройні Сили України можуть намагатися перетнути річку Дніпро великими силами у найближчому майбутньому. Однак експерт підкреслив, що для цього необхідно, щоб західні партнери виконали одну важливу умову.

Мусієнко правильно назвав деокуповану частину Лівобережжя «плацдармом надії». Проте він також правильно зауважив, що без додаткових поставок озброєння лише за допомогою людських ресурсів Збройні Сили України, ймовірно, не зможуть досягти значних успіхів. Щоб здійснити значний прогрес у відвоюванні території, потрібна збалансована підтримка та постійна допомога союзників.

Водночас, генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко зауважив, що перекидання збройних сил максимально близько до лінії фронту вже триває. За його словами, ситуацію ускладнює необхідність форсування Дніпра та постійні обстріли з боку окупантів. До того ж, загарбники активно застосовують БПЛА, незважаючи на заборону з боку Володимира Сальдо, оскільки вони не є підлеглими гауляйтера.

Цю інформацію вже офіційно підтвердили як українські політичні, так і закордонні джерела. Схоже, офіцерський склад на північних ділянках лівобережжя Херсонщини недарма вирішив перебратися до ближнього тилу.