Сили оборони України не лише дають потужну відсіч ворогові на нашій території, але й завдають ударів на сотні кілометрів углиб росії.

Проте, на відміну від окупантів, виключно по військових об’єктах.

Про це повідомляє Військовий та політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко.

Одними з найпріоритетніших є місця дислокації тактичної та стратегічної авіації ворога. Щодня повідомлень про успішні прильоти по аеродромах стає дедалі більше, але росія не може цьому протидіяти хоча б передислокацією і відповідно мінімізувати непоправні втрати.

У ніч на 5 грудня 2022 року невідомий літальний апарат завдав удару по злітно-посадковій смузі авіабази «Енгельс-2» у Саратовській області та «Дягілево» в Рязанській області. Унаслідок цього були сильно пошкоджені стратегічні ракетоносці-бомбардувальники Ту-95МС та Ту-22М.

Як зазначає експерт це стало непоправною втратою для російської стратегічної авіації, оскільки на сьогодні країна-агресор не здатна будувати літаки Ту-95МС та Ту-22М з нуля.

Згодом періодичність інцидентів на російських аеродромах почала скорочуватися, тобто за кількістю – частішати. І ось горять Ту-22М3 на аеродромі «Сольці» у Новгородській області, Іл-76 у «Крєстах» Псковської області, а на аеродромі «Халіно» у Курській області якийсь БПЛА ліквідував офіцерський склад.

По російських аеродромах у радіусі приблизно 700 км від кордону з Україною регулярно щось прилітає і завдає серйозних пошкоджень тактичній або стратегічній авіації, а часом відпрацьовує по живій компоненті – переважно офіцерах.

«Очевидно, що аеродроми, які розташовані навіть не на тимчасово окупованих територіях (наприклад, у Саках), а в росії, поблизу України, не гарантують безпеки техніці та персоналу, і їх слід відводити глибше в безмежні російські зелені далі. Але, як бачимо, після того як загроза російській авіації стала не варіативною, а цілком явною, літаки пкс рф свої місця дислокації якось не сильно змінюють, і масового переміщення подалі від небезпечного кордону немає,» — повідомляє Коваленко.

«Чому так? Невже в росії так багато літаків, як із тактичної, так і зі стратегічної компоненти, що їм просто їх не шкода? Ні. Літаки в росії на вагу золота і навіть більше – коштовного каміння,» — зазначає експерт.

Наприклад, Ту-95МС в росії не виробляють узагалі, а Ту-22М3 і Ту-160 імітують виробництво за допомогою збирання старих радянських доробків. Тобто «клепають» літаки із запчастин та фюзеляжів, які залишилися після розпаду срср, і називають це новою збіркою з нуля!

Аналогічно з тактичною авіацією. Наприклад, у 2022 році російські пкс отримали лише 29 нових літаків. У 2021 році цей показник був 20, а в 2020-му – 23, у 2019-му знову-таки – 20. У першій половині 2023-го росіяни отримали не більше 10 нових бойових літаків тактичного рівня.

Коваленко зазначає, що загалом у рф з виробництвом тактичної авіації проблеми, які важко приховати.

«Із 2014 року – це різке скорочення виробництва від 101 до 20-30 літаків на рік, зокрема з навчально-бойовими Як-130. Тобто говорити про те, що бойові літаки – це дешевий витратний матеріал, не доводиться,» — переконує експерт.

Олександр Коваленко відмічає, що річ в тому, що найбільша країна на планеті не має на сьогодні достатньої кількості аеродромів, які могли б розмістити в себе техніку, що переміщується із західних регіонів глибше – у центр і навіть на схід.

Протягом останніх двох десятиліть у росії взагалі була тенденція до масового закриття аеропортів та аеродромів. Так, станом на 2012 рік було менше 70 аеродромів, здатних приймати військову авіаційну техніку.