Посол України у Сполучених Штатах Оксана Маркарова прокоментувала заяву Папу Римського Франциска, який заявив про “притаманний росіянам гуманізм”.

“Папа Римський, мабуть, якось неуважно читав Достоєвського. Інакше Його Святість не дивувався би жорсткості росіян (яка якраз їм природньо притаманна)”, – написала Маркарова на своїй сторінці у Facebook.

“А декілька  інших творів російських письменників/поетів, включно з Пушкіним, Купріним, Булгаковим, як і навіть поверхневе вивчення правдивої історії нашого регіону, показало би що гуманізмом не пахло в Московії ні при Івану Грозному в 1547-му, ні в 1708, коли було брутально вирізано Батурин, ні в кожній події після того”, – додала посол.

Також зазначимо, що Папа Римський Франциск заявив, що жорстокість російських військових, з якою вони діють в Україні, не притаманна російському народові.

Про це він заявив у спілкуванні з журналістами Vatican News.

“Мене вражає – і тому я вживаю слово “багатостраждальна” (дослівно: “martoriata” – “піддана мукам” від “martoriare” – “катувати, мучити”) – ота жорстокість, яка не притаманна російському народові, можливо…бо російський народ – це великий народ; це (жорстокість) найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців. Я волію думати так, бо маю велику пошану до російського народу, до російського гуманізму”, – сказав Франциск.

Папа Римський згадав російського письменника Федіра Достоєвського, який, за словами понтифіка, до сьогодні “надихає християн до осмислення християнства”.

“Я маю велику прихильність до російського народу, як також велику прихильність до українського народу”, – сказав Франциск.

Він також розповів, що в дитинстві знав одного українського священника, який навчив його прислуговувати під час української літургії.

“Через це мені також дуже подобається українська літургія. Я опинився між двома народами, до яких маю прихильність. І не тільки я. Святий Престол провів чимало конфіденційних зустрічей, багато речей з позитивними результатами”, – сказав він.

В свою чергу Президент Франції Еммануель Макрон попросив Папу Римського Франциска закликати Владіміра Путіна, патріарха РПЦ Кирила і президента США Джо Байдена “сприяти мирному процесу” в Україні.

Про це повідомляє France24.

“Я закликав Папу Франциска зателефонувати Владіміру Путіну і патріарху Московському Кирилу, а також Джо Байдену”, – сказав Макрон в інтерв’ю тижневику Le Point після бесіди з понтифіком у Ватикані.

“Нам потрібно, щоб Сполучені Штати сіли за стіл переговорів, щоб сприяти мирному процесу в Україні. Джо Байден має справжні довірчі відносини з Папою Римським. Папа може мати вплив на нього для відновлення американської участі в Гаїті та Україні”, – сказав Макрон.

Зазначимо, що раніше Папа Римський Франциск висловив солідарність з українським народом, що цими днями потерпає від наслідків масованих ракетних обстрілів з боку РФ. Про це передають Vatican News.

“В ці дні моє серце постійно звернене до українського народу, зокрема, до мешканців місцевостей, проти яких загострилися бомбардування”, — сказав Папа Франциск, коментуючи масовану ракетну атаку.

Він також додав, що молиться, щоби “зупинився ураган насильства”.

“Ношу в собі їхній біль і за заступництвом Пресвятої Богородиці представляю його у молитві Господеві. А Він завжди вислуховує лемент вбогих, які до Нього взивають. Нехай же Його Дух зможе перемінити серця тих, в чиїх руках лежить доля війни, щоби зупинився ураган насильства, і щоб було можливим відновити мирне співіснування в справедливості”, — сказав понтифік.

Також Папа Римський знову закликав вірян не забувати в своїх зверненнях до Бога про Україну та молитися за те, щоб скінчилася війна.

Про це понтифік заявив на завершення свого першого візиту до Бахрейну під час зустрічі з єпископами та духовенством.

– І хочу не забути про молитву та просити вас молитися за багатостраждальну Україну, щоб скінчилася ця війна, – сказав Папа Франциск.

Крім того, він зазначив, що протягом останніх місяців віряни багато моляться за мир.