Під час ефіру ток-шоу “Свободи слова Савіка Шустера” секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що захоплення літака в Білорусі є лише початком для країни, і вона буде обов’язково вільною і демократичною.

На що екс-політик Євген Мураєв відповів, нібито Данілов сприяє “Конституційній зміні влади в сусідній державі”. Водночас Данілов відповів, що ймовірно, Мураєв “їсть російський хліб”.

“Ви є людиною російського шовінізму, людиною, яка сповідує Путіна (президента РФ – Ред.), як свого лідера”, – заявив Данілов.

Водночас Мураєв запитав: “Чому тоді я тут, а не в тюрмі?” .

Також Євген Мураєв назвав репресії Олександра Лукашенка в Білорусі щодо незадоволених його владою “покаранням щеня, яке паскудить”. Так український політик висловився про скандальне затримання опозиціонера, засновника Nexta Романа Протасевича, для чого в Мінську примусово посадили літак.

Мураєв не бачить нічого поганого в діях Лукашенка, і не вважає, що політичні в’язні піддаються тортурам.

“Тут всі говорили, що Лукашенко нагадує сусіда, який когось вбиває в сусідній квартирі. Ви знаєте, він мені більше нагадує сусіда, який карає щеня, яке паскудить у нього в парадній. І це, напевно, правильно”, – заявив нардеп, лідер партії “Наші”.

Такі слова викликали обурення у ведучого, який зазначив, що в Білорусі в катівнях знаходяться в тому числі і його знайомі журналісти.

“Дивіться, Євгене. Те, що ви зараз говорите для мене особисто… бо сидять мої колеги… оскільки їх там мучать…” – різко відреагував Шустер.

“Кого мучать?”- перепитав Мураєв.

“Всіх, кого там взяли. Всіх, кого знаю!.. Ви отримайте відомості, ви ж людина…”- зазначив ведучий передачі.

На це політик і власник телеканалу “Наш” раптово завів розмову про нібито утиски представників ЗМІ в Україні.

“Ми на якому місці знаходимося по переслідуванню інакомислення?”- поставив питання Мураєв.

“Зачекайте. Якщо такий, як ви, стоїть біля мікрофона і говорить те, що він говорить – значить у нас поки є свобода слова”, – відрізав ведучий простим фактом.

Нагадаємо, раніше правоохоронці відкрили кримінальне розслідування після перепалки між журналістом Юрієм Бутусовим і ексдепутатом Євгеном Мураєвим в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Бутусов звинуватив свого опонента в тому, що нібито він “російський агент”.

“Дуже прикро, що зараз тут перебуває людина, яка закидає нам тези, що нічого не було на Майдані, і на війні. Що в нас тут, вибачайте, хтось сам щось спровокував… Російська агентура працює, і ви тут наявний приклад цьому. Образливо чути ваші слова після десятків загиблих на Майдані і 10 тисяч вбитих на Донбасі. Ви посоромилися хоча би. Ви не російський громадянин, ви маєте вести себе, як український політик”, – сказав Бутусов.

Мураєв заперечив його слова та відповів, що в’їзд до Росії йому заборонений. Водночас Бутусова він назвав “агентом Ізраїля”.

“Чого мені має бути соромно? Я український політик”, – сказав Мураєв.