В Росії зафіксовано протести, які виникають на національному підґрунті. Наразі це явище ще не охоплює всю країну, але існує потенціал для подальшого розширення.

Про це розповіла голова благодійного фонду «Русь сидящая» Ольга Романова.

Вона заявила, що протести в Башкирії та Бурятії проявилися в несподіваних формах, виходячи за межі передбачень. Усі вони виникли на фоні національних питань.

На думку Романової, в Якутії та Бурятії розгорталися протести з національних та антиколоніальних мотивів. Ця ситуація має важливе значення, оскільки у перспективі може вплинути на столицю Москву.

«Є Якутія, яка хоче національну державу. Є Бурятія, яка також цього хоче. Тут вже можуть скоро зачепитися і різні бюджетні механізми. Якутія – газовидобувна і алмазовидобувна. Башкирія – нафтовидобувна. Вони заробляють гроші для ситих Москви і Санкт-Петербурга. Всі це бачать. Податки йдуть до федерального центру, а їм залишаються крихти», – сказала Романова.

Не дарма під час протестів в Башкирії лунали звернення до окупантів, щоб вони йшли з України і почали захищати власну землю. Тому можна зробити припущення, що з часом такі мітинги можуть привести до більш рішучих дій протестувальників на території Росії.

Нагадаємо, що 24 січня мешканці Якутії вийшли на мітинги. Вони обурилися через те, що уродженець Таджикистану вбив їхнього земляка. Місцевий глава регіону скаржився на провокаторів, через яких буцімто почалися мітинги. Згодом люди добровільно розійшлися.

Очільник республіки вже тривожно звернувся до обурених громадян. Він розповів, що підозрюваний чоловік, який є уродженцем Таджикистану, є громадянином Росії. За словами глави республіки, всі обставини цього з’ясовуватимуть, оскільки «таким людям немає місця в їхньому суспільстві».

«Я впевнений, що і слідчі, і суд підійдуть до справи без поблажливості, винні відповідатимуть за злочин за всією суворістю Закону. Зло не залишиться безкарним. Триматиму хід розслідування на особистому контролі», – сказав Ніколаєв.