Служба безпеки України заявила про затримання агента-снайпера ФСБ.

Як повідомляє пресслужба відомства, загалом СБУ затримала чотирьох учасників агентурної мережі ФСБ, яка на 9 травня цього року готувала замах на командування Сил оборони у Запорізькій області.

За даними слідства, фігурантом виявився житель обласного центру, колишній військовий, який володів навичками стрільби зі снайперської гвинтівки безшумної стрільби «Вінторєз» – цю зброю виробляють у РФ і використовують насамперед російські підрозділи спецназу.

У СБУ зазначають, що саме з такої гвинтівки «Фантом» мав здійснити замах на командування бойових підрозділів ЗСУ, які воюють на передовій південного фронту.

«Після нейтралізації інших учасників агентурної групи на «Фантома» згодом знову вийшов представник фсб. Він поставив нове завдання своєму агенту – скоригувати ворожий удар по фронтових позиціях ЗСУ із застосуванням російських вогнеметних систем «Солнцепек». Для збору розвідданих про місця базування українських захисників фігурант намагався «втемну» використовувати своїх знайомих з фронтових районів області», – повідомляє українська спецслужба.

У результаті багатоетапної спецоперації співробітники Служби безпеки затримали російського агента. Під час обшуків за його місцем проживання співробітники СБУ вилучили понад пів тисячі набоїв різного калібру, у тому числі патрони 308 win для стрільби із снайперської гвинтівки.