Сьогодні радник очільника Офісу Президента Михайло Подоляк емоційно відреагували на нещодавнє інтерв’ю Арсена Авакова, у якому останній різко критикував чинну владу та казав про тиск від Банкової.

Подоляк назвав ці заяви «абсолютно традиційними», які розраховані на суспільне «безпамʼятство».

«Адже суспільство має зробити вигляд, що чує ці заяви не від людини, яка ще буквально вчора була владою. Але я розширив би рамки обговорення. Коли будь-яка людина, і зараз не про пана Авакова, довго перебуває на високій посаді, їй складно адаптуватися до життя без посади. Це просто психологія — люди сумують за владою та за можливостями, які дає ця влада», — зазначив радник глави ОП у коментарі «Бабелю».

За словами радника глави ОП, Аваков прагне повернути владу, тому “ушляхетнює власне минуле” та шукає нових союзників серед олігархів, адже коли будь-хто тривалий час перебуває на високій посаді, то потім складно адаптуватись до інакшого життя.

«Саме це ми й спостерігаємо на десятках прикладів. Різні «колишні» не змогли адаптуватися до цивільного життя без адреналіну від влади, не змогли знайти таку ж прибуткову активність, якою була для них політика. І тому намагаються повернутися», — вважає Подоляк.

Не забувши й про результати роботи ексочільника МВС.

«Якщо говорити конкретно про Арсена Борисовича, то він протягом довгих років мав дуже багато можливостей, щоб якісно змінити державу. Упродовж пʼяти років без його слова не ухвалювалися найважливіші рішення, а протягом двох років він міг запропонувати абсолютно будь-які — навіть найреволюційніші — перетворення», — наголосив Михайло Подоляк, додавши, що в Авакова було 7 років, аби продемонструвати, що поліція вміє розкривати гучні злочини.

У зв’язку з чим в експерта виникло логічне питання: скільки часу ще потрібно Авакову для того, аби довести свою ефективність?

«Якщо боротися лише за певний «баланс», який зберігає представників старої системи, суспільство це точно не підтримає. Врешті-решт, суспільство неодноразово показувало, що стара система її не влаштовує. Ресурсів навіть найбагатших олігархів явно не вистачить, щоб переграти суспільство та державу у довгостроковій грі», — резюмував Подоляк.