Володимир Зеленський у неділю представив кістяк своєї майбутньої фракції в парламенті.  На з'їзді, який відбувся в Печерському ботсаду Києва, оголосили, хто увійде до першої сотні "Слуги народу" після дострокових виборів.

 З цікавих новачків першої десятки – генеральний продюсер 1 + 1 Олександр Ткаченко (людина Коломойського) і борець-олімпієць Жан Беленюк, який стане першим темношкірим депутатом Верховної Ради.

 Ми вирішили розібратися, хто ж інші, які автоматично заходять в парламент після виборів.  І відзначимо, що показали нам поки далеко не всіх.  Прохідна частина списку Зеленського становить приблизно 130 місць, а ще партія має намір представити своїх мажоритарників, з яких поки відомо тільки одинадцять.

 Отже, дивимося, хто є хто в списках партії Зеленського, яка, за всіма опитуваннями, перемагає на виборах і сформує більшість.

 Матеріал постійно оновлюється.

 1. Дмитро Разумков – головний спікер Зе під час передвиборної кампанії, а нині – лідер "Слуги народу".

 Син соціолога Олександра Разумкова, нині покійного першого помічника президента Леоніда Кучми.  Професійний політичний консультант.

 До 2010 року перебував в Партії регіонів, куди вступив, бо не підтримував перший Майдан.  А з 2010 по 2014 року співпрацював з Сергієм Тігіпком.

 Головний політконсультант Зеленського говорить виключно по-російськи, хоча при цьому висловлює двозначні тези про те, що російська мова в Україні ніхто не утискає.  Паралельно виступав за ослаблення мовних квот і повернення на екрани радянського кіно.

 2. Руслан Стефанчук – представник президента у Верховній Раді.  Родом з Тернополя.  Він адвокат, доктор юридичних наук і професор.

 У грудні 2017 року президент Петро Порошенко дав Стефанчук звання "Заслуженого діяча науки і техніки України".

 У 2014 році Стефанчук був проректором з наукової роботи Національної академії прокуратури.  У 2018 і 2019 роках подавався на посаду судді Верховного суду.  Але, як бачимо, знайшов іншу роботу.

 Як помічник співпрацював з народним депутатом від БПП Анатолієм Матвієнком (близький друг Петра Порошенка), а також віце-прем'єром Степаном Кубівим, який також вважається вірним соратником чинного президента.

 У штабі Зеленського відповідав за розробку закону про референдум, народну вето, податковій системі.

 3. Ірина Венедиктова, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін юридичного факультету Харківського нацуніверситету ім.  Каразіна.

 Доктор юридичних наук, професор.  Суддя третейського суду за медичними справах.

 Співпрацює з юридичною фірмою "Arbitis" в якості радника з питань юридичного аудиту в угодах по злиттю і поглинанню.

 Має досвід супроводу діяльності інвестиційних фондів, підготовки проектів законодавчих та підзаконних нормативних актів, вирішення корпоративних конфліктів, проведення юридичного аудиту та реструктуризації бізнесу.

 Вивчала курс міжнародного комерційного арбітражу в Chartered Institute of Arbitrators.  У команді Зеленського відповідатиме за реформи в судовій системі.

 Цікаво, що Венедікторва хотіла стати суддею касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду, але не здала іспит – отримала бал нижче мінімального.

 4. Давид Арахамія – в мережі більш відомий як Девід Браун, директор української філії ІТ-компанії Template Monster (США), творець волонтерського "Народного проекту" для потреб ЗСУ.  Має нагороду від Порошенка – орден "За заслуги" 3 ступеня.  У вересні 2014 року був призначений уповноваженим міністра оборони України з питань закупівель

 Арахамія – "привіт" ЗСУ та волонтерам від Зеленського, який намагається бути в тренді і не дуже відставати на цьому полі від Порошенка.У його послужному списку – робота радником голови Миколаївської обласної державної адміністрації Вадима Мерікова (ставленик команди Арсенія Яценюка і Олександра Турчинова, але посаду отримав вже при президенті Петра Порошенка).

 Деякі спостерігачі його пов'язують з Аваковим (неодноразово захищав його в мережевих битвах), але, скоріше, це просто типовий представник майданівської "тусовки", який встиг попрацювати з багатьма політиками цього спектра.

 5. Галина Янченко – глава ради громадського контролю НАБУ, в 2014-2015 роках була депутатом Київради за списками партії "Демократичний Альянс", до цього працювала аналітиком в громадській організації "Центр протидії корупції" Шабуніна.

 Тобто вона виходець із середовища так званих "єврооптимістів", точкою зборки яких був колись ДемАльянс (свого часу туди увійшли Сергій Лещенко та Мустафа Найєм).

 Чоловік Янченко – Віктор Андрусів, виконавчий директор Українського інституту майбутнього, створеного в тому числі скандальним нардепом Антоном Геращенко.

 6. Михайло Федоров – головний айтішник Зеленського, який організовував роботу соцмереж в штабі кандидата-переможця.

 7. Олександр Корнієнко – глава виборчого штабу партії "Слуга народу".

 8. Анастасія Красносільська – колишній експерт центру проітіводействія корупції Віталія Шабуніна, яка в травні пішла з ЦПК, щоб взяти участь в парламентських виборах на боці Зеленського.  У Шабуніна працювала з 2016 року.  Спеціалізувалася на питаннях захисту антикорупційних органів від атак влади.

 ЦПК активно підтримує діяльність НАБУ і її керівника Артема Ситника.  Недоброзичливці пов'язують цей Центр з американкою структурами, які орієнтуються на Демократичну партію США.  Зокрема, з фондом Сороса, який надає ЦПК гранти.

 9. Олександр Ткаченко – генеральний продюсер "1 + 1", медіа-імперії Ігоря Коломойського.  Абсолютно лояльний олігархові людина, судячи з витоків телефонних переговорів в ЗМІ (та й слідуючи простій логіці).  І його наявність в першій десятці списку вельми показово.

 Про Ткаченко зараз ходять чутки, що мітить на місце мера Києва.  І телевізійник побічно їх підтвердив в своєму пості на тему з'їзду: в політиці його цікавлять головним чином питання місцевого самоврядування і гуманітарна політика.

10. Жан Беленюк – це головна несподіванка початку списку.  Темношкірий борець, якого, ймовірно, тепер будуть пред'являти Заходу як ознака того, що Україна рухається по шляху расової терпимість і європейської політкоректності.

 Хоча, звичайно ж, слід визнати, що Жан – людина сама по собі гідний.  Про нього ми вже докладно писали.

 11. Сергій Бабак – юрист і економіст.  Був названий членом команди Володимира Зеленського ще в квітні – між першим і другим туром виборів.  Відповідав за освітню програму: прихильник збільшення кількості приватних шкіл і вузів, полегшення інвестування в освіту.

 Бабак – експерт "Українського інституту майбутнього", який заснував творець скандального сайту "Миротворець", нардеп Антон Геращенко.  І це не останній соратник депутата в списку Зеленського.

 12. Владислав Криклій – начальник Головного сервісного центру МВС України.  В міністерство прийшов з боку, з бізнесу.  Після Майдану став радником Арсена Авакова.

 Криклій – молодий фінансист і "білий комірець", який очолив сервісний напрям в МВС, яке, до речі, виглядає дійсно найбільш реформованим з усіх підрозділів міністерства.

 Наявність в списку Криклій відповідає концепції Зе "держава в смартфоні".  І говорить про те, що в "Слугу народу" є люди, близькі до Авакову.

 13. Олена Шуляк – співвласниця київської фірми, що консультує девелоперів.  У 2015 році подавалася на посаду глави фіскальної служби України.

 Складається в різних громадських центрах при Мінекономіки.  Зокрема, входить до Офісу ефективного регулювання (BRDO), створений за сприяння західних грантів.  Його до речі очолює заступник голови адміністрації президента Олексій Гончарук.

 Ця організація створена за сприяння Євросоюзу, Світового банку та уряду Нідерландів.  Шуляк очолює в ній сектор "Будівництво".

 14. Дмитро Наталуха – адвокат-міжнародник, рік провчився в Британії і там активно "топівшій" за євромайдан.  Має широкі зв'язки з українською діаспорою за кордоном.

 Наталуха – екс-глава Лиманської РДА в Одеській області.  З 2015 року за призначенням Петра Порошенка керував Комінтернівської районної адміністрацією.

 Юрист спеціалізується на проблемах внутрішньо переміщених осіб.  Є прихильником прийняття закону, який окремо прописує права переселенців.  А дочірня організація ООН "Право на захист", в якій працював Наталуха, постійно закликає полегшити виплату пенсій жителям непідконтрольних територій.

 Наталуха – чоловік нардепа Олени Шкрум з "Батьківщини".  Також був пов'язаний з Михайлом Саакашвілі, під час перебування останнього губернатором Одеської області – зокрема, літав з ним бізнес-авіацією (що потім стало предметом журналістського розслідування, за який рахунок).

 15. Єлизавета Ясько – засновник громадської організації "Жовто-блакитна стратегія" і продюсер документального кіно.  Зокрема – фільму "Крим: брудний секрет Росії", знятий в Британії і показаний на Соросовском телеканалі "Аль Джазіра".

 У вступному слові Ясько говорила, що українці повинні сприймати півострів саме через призму кримськотатарської культури.  І показували анексію півострова Росії саме очима кримських татар.

 Анексію Криму в 2014 році Ясько вважає не першою, називаючи так події ще російсько-турецьких воєн 19 століття (внаслідок яких Крим, до речі, потім і став українським: якби він у складі Туреччини, цього б не сталося).  Вона також негативно оцінює заселення Криму росіянами протягом останніх двох століть.

 16. Олексій Оржель – ще один експерт грантової структури BRDO при Мінекономіки.  Курирує в ній напрямок енергетики.  Спеціаліст з поновлюваних джерел енергії, навіть очолює всеукраїнську асоціацію, яка займається цими питаннями.

 17. Андрій Герус – представник Володимира Зеленського в Кабінеті міністрів.  Був членом національної комісії з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг.  2015 році був кандидатом в депутати Київради від партії "Самопоміч".  Колишній виконавчий директор "Конкорд Кепітал".Герус – відомий критик формули "Роттердам +", по якій вугілля на українські електростанції поставляється за ціною відвантаження в Роттердамі плюс доставка в Україну.  Зрозуміло, виглядає ця історія сумнівно – вугілля України або виробляє сама, або купує в Росії, а не в Голландії.

 На думку Геруса, на схемі заробляє власник "ДТЕК" Рінат Ахметов.  Також в команді Зеленського дорікали Порошенко в тому, що без його благословення "Роттердам +" взагалі не міг би відбутися.  ЗМІ стверджують, що саме на цій основі Ахметов надавав підтримку Порошенка, поки той був президентом.

 18. Михайло Радуцький – засновник клініки "Борис".  До 2015 був радником Віталія Кличка.  Також працював заступником директора "Київконцерту".

 Радуцький приписують зв'язки з екс-главою адміністрації президента Борисом Ложкіним, чия сім'я також володіє активами в медичній галузі.

 19. Денис Монастирський – ще одна людина зі списку, пов'язаний з Антоном Геращенко.  Він був його помічником в нинішньому скликанні Ради.

 У команді Володимира Зеленського був представлений як експерт з питань реформ в правоохоронних органах.  У такому ж амплуа він позначений на сайті "Українського інституту майбутнього", створеного Геращенко.

 20. Данило Гетьманцев – юрист і професор КНУ ім.  Шевченко.  Спеціаліст з оподаткування.  Прихильник ідеї податкових пільг для ключових галузей.

 21. Денис малюська – ще один юрист-грантожер.  Глава правління вже згаданої BRDO і емісар Світового банку в цій організації.

 22. Андрій Холодов – хто ця людина, поки не до кінця зрозуміло.

 Це може бути український бізнесмен і чоловік дизайнера Катерини Шаховської, власниці елітного будинку моди "Стелла Шаховська".  Його ім'я спливало в ЗМІ в контексті резонансного ДТП ще 2011 року, коли "Бентлі" збив регулювальника ДАІ.

 Його повний тезка – харківський айтішник Андрій Холодов.  Він відомий як творець українсько-німецького стартапу eCozy, який увійшов до трійки кращих на європейській "битві стартапів" в 2016 році.

 Холодов багато років живе в Німеччині, що, до речі, може стати проблемою при отриманні депутатського мандата (якщо це, звичайно, він).

 Хто з них потрапив до списку Зеленського або це взагалі хтось третій – скоро дізнаємося.

 23. Гео Лерос – київський режисер і засновник організації "Сіті-Арт", яка покрила Київ монументальними за своїми розмірами Мураль.  З мистецтва в депутатське крісло – це цікава еволюція.  Втім, і сам Зеленський прийшов в політику не з політики.

 24. Сергій Кальченко – юрист "Кіноквартал" і член команди Зеленського.  Був представником Зе-кандидата в ЦВК на виборах президента.  Як стверджували "Схеми", саме він допоміг зняти заборону СБУ на в'їзд в Україну російського актора Федора Добронравова, зірки серіалу "Свати".

 25. Максим Ткаченко – керівник компанії "Квартал-концерт".  Професійний організатор шоу з Луганська, звідки переїхав до Києва після початку війни.  Ткаченко – класичний переселенець (і не єдиний в списку Зеленського, як побачимо нижче).

 26. Єгор Чернєв – екс-начальник управління продуктового маркетингу Укрпошти (пропрацював на цій посаді один рік, в 2017 звільнився).

 Спеціалізується на тій самій "діджіталізаціі" виробничих і бізнес-процесів, про яку так люблять останнім часом говорити українські політики.  Пройшов політичний курс в Королівському коледжі Лондона.  У 2014-2015 році брав участь в бойових діях в якості добровольця по лінії Нацгвардії.

 27. Святослав Юраш – син глави департаменту у справах релігій Андрія Юраша, за сприяння якого Порошенко лобіював створення ПЦУ.

 2010 році після перемоги Януковича покинув Україну і повернувся за часів євромайдан.  За участь у подіях на Майдані отримав орден від Петра Порошенка.

 Будучи членом команди Володимира Зеленського мав конфлікт з нардепом Олегом Барною на одному з телешоу після перемоги Зеленського.

 Раніше, як стверджували ЗМІ, був прес-секретарем Дмитра Яроша.  Однак сам Юраш це заперечував і говорив, що просто допомагав на Евромайдане висвітлювати діяльність "Правого сектора" в позитивному ключі.Цікаво, що в травні Юраш-молодший обвінчався в Стамбулі в соборі патріарха Варфоломія – він же і благословив молодят.

 28. Павло Сушко – український продюсер, представник команди Зеленського в Харківській області.  Професійний актор, дублер фільмів і пізніше – керівник виробництва документальних і художніх фільмів, втім, не надто відомих широкому колу глядачів.

 29. Ірина Верещук – була мером Рабби-Руській на Львівщині.  Відома тим, що після відмови Віктора Януковича підписувати асоціацію з Європою, закликала ЄС підписати таку угоду персонально з Учителю-Руській.

 У відставку подала в 2015 році після тривалого конфлікту з "Свободою".

 Записувала відео-звернення до матерів Росії із закликом не допускати війни, брала участь в молитовному сніданку з президентом США в 2016 році.  Зараз – відомий експерт-міжнародник, президент міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень

 30. Олександр Кубрак – ще один "пташеня" офісу оперативного регулювання BRDO.  Він веде в ньому IT-сектор.  З

 Кубрак АНІМАЛ впровадженням єдиної системи документообігу в київській мерії, також писав стратегію розвитку транспорту Києва на замовлення Світового банку.  Брав участь у запуску послуги проводового інтернету від "Київстару".

 Спеціалізується на темі "держава в смартфоні" і впровадження 4G.

 31. Олена Коробкова – виконавчий директор незалежної асоціації банків України (скорочено – НАБУ).  Закінчила одеський держуніверситет, але має і диплом Лондонської бізнес-академії.

 В цілому наявність західних "корочок" – стандартний ознака людей з команди Зеленського.  В основному це приблизно річне стажування або курси, без тривалого навчання за кордоном.  Коробкова не стала винятком.