За останню добу армія РФ кинула велику кількість підкріплення в напрямку Кліщіївки, що біля Бахмута. Нові деталі щойно з поля бою розповів командир взводу снайперів “Привиди” Президентської бригади з позивним “Привид”.

За словами командира, через низькі температури, особливо в нічний час, воювати складніше. Та, не дивлячись на це, українські бійці повністю справляються з поставленими завданнями.

“Величезна кількість росіян зупиняються, вони вмирають. Можна припустити, що є десь якісь резерви, якими вони постійно поповнюють ряди загиблих”, — прокоментував “Привид” інформацію про використання армією РФ резервів під Бахмутом.

Він зазначив, що обстановка на Бахмутському напрямку — загострена.

“РФ намагається активно віджати те, що ми в них забрали, у них це не виходить. Вони величезні сили кинули на напрямок Кліщіївки. Після провалу на цьому напрямку вони почали активні штурми по всій лінії. На цей час вони неефективні. Для нас це неприємний аспект, але поки терпимо — ми їх тримаємо”, — повідомив командир взводу снайперів.

Крім того, “Привид” додав, що на Бахмутському напрямку російські окупанти активно використовують дрони.

“Дрони, працює артилерія дуже чітко, працюють танки — все, що дистанційно може бити, росіяни використовують на нашому напрямку. Цього всього в них дуже багато”, — уточнив він.

Зазначимо те, що заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, майор Родіон Кудряшов повідомив про те, що ситуація на Бахмутському напрямку дуже динамічна, проте повністю контрольована Збройними силами України. Росіяни намагаються покращити своє становище, але українські воїни не дають їм це зробити.

«Наразі погодні умови більш-менш вирівнялися. Стійка погода дозволяє залучати всі механізми, які застосовуються на передньому краї. Як противник, так і ЗСУ намагаються покращити своє тактичне та оперативне становище. Сили оборони не дають противнику це зробити, і в деяких випадках переходять до контратакувальних заходів, штурмових і рейдових дій», – розповів він.

Водночас заступник командира підкреслив саме те, що завдяки діям українських захисників на Бахмутському напрямку вдалося нівелювати атакувальний потенціал російських окупантів. Сили оборони бачать пересування ворога, його логістику, що допомагає контролювати обстановку.

«Ворог намагався зломити оборонні рубежі Сил оборони. Це були дії ворога, які пов’язані з технікою й піхотою, нічні спроби спецпризначенців РФ захопити наші позиції. Усі ці заходи були безрезультатними для ворога. Можна констатувати, що ми не тільки відбилися, а й продовжуємо тримати ініціативу на передньому краї. Ми бачимо всі пересування ворога, всі накопичення та скупчення його сил. Ми бачимо логістику ворога, що допомагає нам контролювати ситуацію та завдавати ворогу вогневе ураження», – проінформував Кудряшов.

Нагадаємо, Україна активно готується до того, щоб зрештою прийняти на озброєння довгоочікувані винищувачі F-16. Про це повідомив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк у своїх соцмережах.

Він додав, що ід час конференції у Данії західним партнерам було представлено концепцію спеціальної структури при Міноборони, завдяки якій буде організована інтеграція американських багатофункціональних винищувачів F-16 у систему Сил оборони України.

Як відзначає Павлюк, розгортання літаків відбуватиметься у два етапи. Перший — «швидкий трек» — розрахований до кінця 2024 року та ймовірно охоплюватиме прибуття F-16 в Україну і формування першої чи перших ескадрилей залежно від темпів постачання літаків.

Основними напрямками роботи нової структури буде доволі широкий спектр завдань, важливих для ефективної інтеграції F-16 — від юридичних та фінансових моментів до розвитку авіаційних баз.

Зокрема йдеться про розвиток аеродромної інфраструктури, включно із прикриттям системами ППО, відбір та навчання пілотів та іншого персоналу, підтримка життєвого циклу винищувачів і логістика.