Російське командування вже виставило так звані загороджувальні загони “кадирівців” на різних ділянках фронту. Вони стежитимуть за тим, щоб росіяни не відступали під час атак українських воїнів.

Про це в ефірі з Марком Фейгіним заявив радник Офісу президента Олексій Арестович.

“Я можу запевнити вас, що деяка кількість цих “мужніх” хлопців поїхала по різних областях України для того, щоб зайнятися “підтриманням морального духу російської армії, стоячи у тилу”, назвемо це так делікатно”, – сказав Арестович.

За його словами, налаштовувати людей зі зброєю проти інших людей зі зброєю, примушуючи одних воювати, – це погана ідея. Арестович прогнозує, що між “кадівцями” та росіянами, яких ті будуть гнати у бій, виникнуть конфлікти, зокрема й перестрілки.

Росія почала застосовувати тактику загороджувальних загонів з “кадирівців” ще на початку війни. Про це свідчили перехоплення телефонних розмов окупантів, датовані початком березня 2022 року. Головне завдання загороджувальних загонів – зупиняти бійців, які будуть відступати, і під загрозою смерті повертати на поле битви.

Також Олексій Арестович, коментуючи те, що відбувається на фронті, назвав ймовірні терміни розгрому російської армії на Херсонщині.

«Коли південне угруповання путінської армії пов’язане боями чи риє окопи, на північному сході України відкривається другий фронт», – повідомив Арестович, додавши, що це станеться не замість півдня, а паралельно.

«Ми просуваємось і давимо майже по всій лінії фронту. Єдине місце, де наступають російські війська – Бахмут. Але безуспішно», – повідомив Арестович.

За його словами, вже найближчими місяцями очікується розгром російської армії в Херсонській області на західному березі Дніпра та суттєвого просування ЗСУ на сході.

«Російська армія вже не буде такою сильною, як на початку літа. Після Сєвєродонецька та Лисичанська їм не взяти більше міст такого рівня. У їхніх перспективах лише жести доброї волі чи пряма поразка», – наголосив представник ОП.

Додамо, що на тим часом на сторінці Куп’янської міської ради вперше за півроку з’явився запис.

“Не нехтуйте своєю безпекою та безпекою своїх близьких! Готуйте сховища та стратегічний запас їжі. Тримайте зарядженими павербанки. ЗСУ вже близько. Куп’янськ – завжди був і залишається українським містом. Слідкуйте за повідомленнями з офіційних джерел” – йдеться у повідомленні.

Куп’янськ Харківської області перебуває в окупації з 27 лютого.

Також повідомлялося, що тисячі окупантів опинилися в оперативному оточенні.

Одна з основних проблем окупантів – низька мотивованість армії. Доходить до того, що Кремлю доводиться мобілізувати співробітників критичної інфраструктури на кшталт “Російських залізниць”. Або вербувати солдатів серед засуджених – робиться це прямо у в’язницях та колоніях, з обіцянками щедрих винагород та амністії.

У статті під заголовком “Чому Путін ухиляється від призову?” видання Foreign Policy розповіло, що прихильники “жорсткої лінії” у Росії наполягають на масовому призові на військову службу. Але проблема в тому, що це може спровокувати антивоєнні політичні виступи в самій РФ, та й Кремль, ймовірно, не зможе озброїти таку величезну кількість особового складу.

Низький бойовий дух – і серед нинішніх військових. Як передає британська розвідка, однією з головних претензій російських солдатів залишаються проблеми із зарплатою. В армії РФ військовим платять невелику зарплату, хоч і доповнюють її різноманітними бонусами та надбавками.

І, як кажуть британці, у окупантів, схоже, виникли серйозні проблеми із невиплатою значних бойових премій. Розвідники припускають, що це пов’язано з неефективною військовою бюрократією, незвичайним правовим статусом “спеціальної воєнної операції” та корупцією серед командирів.