Мер Києва Віталій Кличко разом з ветеранами Другої світової війни та військовими Збройних сил України поклали квіти на могилу Невідомого солдата в Парку Вічної слави. Так вони вшанували жертв Другої світової війни в День пам’яті та примирення 8 травня, повідомляє “Сьогодні”.

Але в ході заходу київський міський голова заявив, що не бачить різниці між 8 і 9 травня. Ці слова викликали бурхливу реакцію в соцмережах – людей обурило, що день скорботи нібито прирівняли до пропагандистського свята Кремля.

«Офіційно у всьому світі закінчення Другої світової війни, коли були підписані всі документи – 8 травня. Так сталося, що 9 травня пройшов парад і традиційне святкування було. Я б не відрізняв. Це завершення Другої світової війни. День Перемоги. Хтось буде розповідати різні історії і так далі. Думаю, що ключове – не яка дата, а яка суть”, – заявив Кличко.

Ситуацію помітив і нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський, який з цієї нагоди згадав про недавній марш дивізії СС “Галичина” в Києві.

“Друзі, а чого ви дивуєтесь заявою Кличко про те, що він не бачить різниці між 8 і 9 травня? Він і між маршем есесівців, який дозволив 28 квітня в столиці, і бесідою з ветеранами різниці не бачить, не вимагайте від нього занадто багато чого” , – написав Бужанський в своєму Telegram-каналі.

Разом з Кличком на заході побувало керівництво Київської міськадміністрації, включаючи трьох заступників мера. Також учасники заходу пройшли ходою по Парку слави.

Також як повідомив телеграм-канал PavlovskyNEWS,  «ветерани поскаржилися меру на погану погоду. Кличко пообіцяв, що завтра буде сонце і віджартувався, що його постійно критикують за дощ, сніг або сильний вітер в Києві, але ніхто не говорить спасибі за сонячну погоду.»

Варто зауважити, що про амбіції мера Києва Віталія Кличка в політичних кулуарах ходять розмови вже місяцями. Однак, кілька соратників мера запевняють, що про президентські вибори він зараз не думає. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Приборкання норовливого. Чому у владі знову заговорили про відставку Кличка”.

Один зі співрозмовників у команді мера розповів, що в Офісі президента впевнені, що Кличко вже почав президентську кампанію.

“У них (ОП, – ред.) з’явилося побоювання, яке під собою не має ніякого грунту. Він зараз навіть не думає в цьому напрямку. Через три роки можна буде дивитися і вирішувати”, – розповіло джерело.

Співрозмовник видання зауважив, що саме чутки з приводу можливих президентських амбіцій Кличка стали причиною останніх нападок з боку Офісу.

За словами співрозмовника, ці розмови насаджуються цілеспрямовано, щоб посварити його з Банковою. І головним вигодоотримувачем від цього клінча може стати “Європейська солідарність”, вважає джерело.