У законопроєкті щодо мобілізації уряд не врахував зауваження комітету, як зазначив депутат від «Слуга народу» та член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Сергій Демченко. Він наголосив, що наразі невідомо, що саме уряд врахував у новій версії законопроєкту.

Нещодавно Кабінет Міністрів України схвалив і направив до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. Проєкт закону зареєстровано у парламенті під №10449.

Зазначається, що цей законопроєкт встановлює чіткі правила мобілізаційного процесу та необхідні правові норми для військовослужбовців та військовозобов’язаних.

Законодавець пропонує змінити призовний вік громадян з 27 до 25 років і ввести обов’язок реєстрації електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного чи резервіста. Цей електронний кабінет буде створений на базі реєстру військовозобов’язаних «Оберіг».

Також регламентується, що військовозобов’язані протягом 60 днів з дати початку мобілізації зобов’язані оновити свої облікові дані через ЦНАП, у електронному кабінеті чи у ТЦК та СП за місцем перебування.

Згідно з проєктом закону, повістка про виклик до ТЦК та СП може надсилатись через електронний кабінет, а днем вручення повістки вважається день вручення під розписку або день отримання повідомлення про доставлення повістки до електронного кабінету.

Проектом закону також визначається чіткий термін служби на період воєнного стану та передбачається, що певні категорії громадян, які навчаються за денною або дуальною формами навчання і отримують вищу освіту, не підлягатимуть призову під час мобілізації.

Однак, Ростислав Кравець, юрист, в ефірі відзначив, що новий законопроєкт про мобілізацію буде піддано ще додатковим змінам.

Він розповів, що нинішній законопроєкт не вніс суттєвих змін і, замість того, щоб мотивувати людей приєднатися до Збройних сил, спрямований на залякування. Юрист вважає, що такий підхід не призведе до позитивних результатів.

Крім того, він додав, що уряд планує відправити оновлений законопроєкт на доопрацювання знову.