Директор Центрального розвідувального управління США, Вільям Бернс, заявив, що армія країни-агресорки у війні проти України щонайменше втратила 315 тисяч солдатів.

Бернс наголосив, що дві третини довоєнних танкових запасів Росії знищені під час протистояння армії РФ із Збройними силами України.

До того ж голова ЦРУ переконаний, що війна президента РФ Володимира Путіна проти нашої держави стала провалом для Росії на багатьох рівнях.

«Його початкова мета — захопити Київ і підпорядкувати Україну — виявилася дурною та ілюзорною. Його армія зазнала величезної шкоди. Щонайменше 315 тисяч російських солдатів були вбиті або поранені, дві третини довоєнних танкових запасів Росії були знищені, а хвалена десятирічна програма військової модернізації було зведено нанівець», — зауважив він.

Бернс також зазначив, що економіка Росії зазнає довгострокових невдач. Водночас Путін відновлює оборонне виробництво Росії — за допомогою найважливіших компонентів з Китаю, а також озброєнь та боєприпасів з Ірану та Північної Кореї.

«Хоча репресивна хватка Путіна, схоже, не ослабне найближчим часом, його війна в Україні непомітно роз’їдає його владу вдома», — констатував він.

До того ж, росіяни реально не готувалися до довгої війни, вони не розраховували на те, що війна буде рік два, чи більше.

Таку думку висловив військовий та громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

“Вони зараз підіймають старі танки, модернізують їх, вони відновлюють заводи. Це все “з коліс”. Якби вони мали серйозну підготовку, вони б створили той запас, який забезпечив можливість не звертатися за допомогою до Північної Кореї та Ірану, і вони б самостійно воювали”, — сказав Ягун.

Він вважає, що Росія навряд чи витримає цю гонку озброєнь, адже йде розвиток українського ВПК та збільшується допомога союзників.

“Ми поступово переходимо до стандартів НАТО. Але величезну кількість озброєння ще радянського виробництва маємо. І тому Болгарія працює фактично на нашу “оборонку” та відновила виробництво та запустила додаткові потужності. І ми також почали виробляти і знаємо, що партнери виробляють — Франція, Німеччина, США, скандинавські країни активно долучилися до цієї гонки озброєнь. Все це поступово збільшується, і якщо все це запрацює на повну потужність, я сумніваюся, що Росія витримає гонку. В нас є запас міцності, за нами щонайменше 50 країн, а Росія перебуває у жорсткішому становищі”, — акцентував він.

Крім того, поставки ракет із КНДР — це не та допомога, на яку розраховував Кремль. Ці поставки навряд чи матимуть якийсь стратегічний вплив на можливості російської армії.

Про це заявив експерт із міжнародної безпеки фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

«Тут у наявності ситуація, коли поставки зброї Північною Кореєю не настільки масштабні, щоб вирішити проблему для російського військово-політичного керівництва. Ми не бачимо відправки інших озброєнь, крім артилерійських систем і боєприпасів. Спочатку говорили, що Північна Корея відправила до РФ мільйон боєприпасів, але потім ще говорили про 500 тисяч додаткових. Зараз говорять про кілька десятків балістичних систем, тобто пускових установок і ракет. Насправді для потреб російської армії це не та допомога, на яку розраховувало б російське керівництво», — сказав він.

Експерт підкреслив, що всі ці поставки за обсягами не вийдуть за певні межі, які не особливо будуть вигідні офіційній владі в Пекіні.