Операція українських сил на Бахмутському напрямку є одним з елементів контрнаступу Збройних сил України, заявив військовий експерт Павло Нарожний.

Знищення логістики, а також складів РФ з паливом і боєприпасами він назвав в інтерв’ю 24 каналу підготовчими заходами.

“Мабуть, це буде перша операція в історії військової науки з використанням далекобійної високоточної зброї, без використання флоту, майже без використання авіації. Тому більш ніж упевнений, що вже в деякій мірі почалося”, – не виключив експерт.

При цьому він нагадав про те, що ЗСУ зайняли укріплений плацдарм за Бахмутом і тримають там оборону.

“Більше того, навіть наступає. Зараз все російське угруповання в оперативному оточенні – всі підходи контролюються за допомогою артилерії та інших далекобійних засобів. Вагнерівцям і регулярним військам ворога дуже важко в цьому місті”, — упевнений співрозмовник.

Разом з тим він не виключив, що українські сили зможуть “відрізати” росіян на цьому напрямку.

“Коли їх відріжуть – питання часу. Ми бачимо, що Росія не може чинити опір на цих околицях. За моєю оцінкою, до двох тижнів росіяни або виведуть свої війська, або потраплять в оточення”, – додав Нарожний.

Політичний експерт, соціолог та публіцист Ігор Ейдман заявив, що Євген Пригожин виводить свою ПВК “Вагнер” з Бахмута Донецької області напередодні контрнаступу ЗСУ, оскільки знає, що головна заповідь злодія – “вчасно змитися, поки не настав великий шухер”.

“Чому він виходить? Я думаю, що він просто як професійний кримінальник і злодій у минулому знає, що головна заповідь злодія – це вчасно змитися, поки не настав великий шухер. Змивається напередодні українського наступу, щоб врятувати себе, свою приватну армію і використовувати її потім для вирішення своїх внутрішньополітичних завдань. Тому дійсно виходить, до того ж у знущальній формі, продовжуючи стібати своїх недругів із Міноборони і російської армії загалом”, – зауважив Ейдман в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Водночас експерт наголосив, що всі заяви Пригожина, які ватажок “вагнерівців” робив останнім часом, можна розглядати як привід длядля притягнення до відповідальності за статтею про дискредитацію армії Росії. За його словами, Пригожин вже “наговорив за російськими мірками мінімум на 10 років вʼязниці”.

“Чого варте тільки одне те, що він констатував факт, що російська армія під Києвом, я цитую, “обісралася і втекла”. Тобто, з точки зору російського істеблішменту, він поводиться абсолютно некоректно, не за поняттями”, – додав політолог.

Така поведінка Пригожина, на думку Ейдмана, повʼязана з тим, що його “пресують” в Росії. До прикладу, він більше не може вербувати вʼязнів в російських тюрмах.

“І він іде у “ва-банк” в інформаційному полі та в публічній сфері, намагається завоювати симпатію верхівки російської частини, принаймні її найбільш войовничої частини, а також суспільства. Намагається, як у відомій байці Крилова: жаба намагалася роздутися до розмірів бика і луснула. Ось і він намагається роздутися до такого розміру, щоб його вже не змогли, що називається, з’їсти, що, як я думаю, найближчим часом російське Міноборони та адміністрація президента планують зробити”, – резюмував Ейдман.

27 травня британська розвідка повідомила, що Пригожин, ймовірно, почав виводити найманців ПВК “Вагнер” з Бахмута для подальшої передачі позицій російській армії. Розвідники припускають, що ця ротація триватиме в кілька етапів.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов наголосив, що “вагнерівці” йдуть з Бахмута, але не з фронту. За його словами, найманці Пригожина зосередяться на інших ділянках на передовій.