Ізюм зданий. ЗС Росії відходять у “ЛНР” колонами, які обстрілюють, – пишуть російські воєнкори. Чекаємо на інфу від Генштабу.

Бійці батальйону “Карпатська січ” також передають з Ізюма, що окупанти втекли з міста та кинули техніку.

Варто зазначити, що останніми днями ЗСУ впевнено відвойовують міста та села Харківської області та просуваються вперед. Так, російське угруповання в Ізюмі вже майже немає шляхів для відходу.

Про це розказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан. За його словами, там практично немає доріг, якими вони могли б вийти, щоб не повторити долю своїх колег з 237-го десантно-штурмового полку росії.

Єдиним виходом для ворожих військових залишається форсування річок і водосховищ.

«Для того, щоб військам вийти з Ізюма, їм потрібно спочатку форсувати Сіверський Донець, а далі через Оскільське водосховище перебиратися в бік Луганської області та висуватися на росію», – пояснив Світан.

Він додав, що форсування таких перепон за короткий час практично неможливе, тому угруповання, яке перебуває в Ізюмі і на правому березі в бік Слов’янська, фактично приречене – воно буде знищене, бо просто не встигне переправитися і піти.

“А вже робота по так званому Ізюмському котлу та Балаклійському плацдарму буде йти кілька тижнів з повною зачисткою до кордонів Оскільського водосховища”, – зауважив військовий експерт.

Звідти росіянам також навряд чи вдасться вийти. Це теоретично можна зробити лише через південну частину Оскільського водосховища, але там дуже вузька смуга проходу, яка прострілюється нашими військами з боку Слов’янська. Крім того, південніше Лиману також був організований плацдарм, де вже звільнили кілька сіл, тож ЗСУ “підтискатимуть” ворога і звідти.

Додамо, останні кілька днів багаті на хороші новини з фронту. Збройні Сили звільняють населені пункти Харківщини й прямують в напрямку Куп’янська. На тлі змін на фронті, відбуваються й геополітичні зміни, зокрема й в контексті підтримки України.

Своїми думками щодо цього поділився ведучий 24 каналу Олексій Печій. Після офіційного звільнення Балаклії на Харківщині, контрнаступ ЗСУ лише набирає обертів, що створює всі передумови для оточення ворожих військ. Ба більше, в Інституті вивчення війни стверджують, що ЗСУ можуть деокупувати Куп’янськ в найближчі 72 години. Деокупація міста повністю відріже від постачання російське угруповання в місті Ізюм, яке вже опинилося в фактичному оперативному оточенні.

Водночас вже навіть російські так звані “незалежні” ЗМІ запевняють, що на Харківщині в оточенні ЗСУ можуть опинитися близько 10 тисяч окупантів. А от офіційний кремль вперто відмовляється коментувати контрнаступ ЗСУ, запевняючи, що жодної паніки немає.

Швидше за все, там просто ще не вигадали легенду чому росіянам нібито вигідно тікати з Харківщини. Втіікати доведеться точно і не лише з Харківщини.

Напередодні в Німеччині пройшов вже п’ятий саміт формату “Рамштайн”, де партнери високо оцінили успіхи контрнаступу Збройних Сил України. Водночас відбувся на “Рамштайні” і найголовніший злам про який мало хто говорить – Захід повністю перелаштовує свою воєнну машину на зміцнення оборони Східної Європи, переводить оборонну промисловість на потреби ЗСУ. Також чи не вперше пролунала теза про те, що НАТО має допомогти повністю модернізувати армію України, яка, в довгостроковій перспективі, має стати однією з найкращих армій світу, аби у кремля на роки відбило будь-яке бажання нападати на Україну.