Зустріч Президентів України Володимира Зеленського і Сполучених Штатів Джозефа Байдена відбудеться 31 серпня. Крім Вашингтона, в рамках візиту до США Зеленський відвідає штат Каліфорнія.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив під час онлайн-брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

“У зв’язку з розширенням елементів програми візиту зустріч глав держав України та США, Президентів Байдена і Президента Зеленського відбудеться 31 серпня. Ми домовилися зі Сполученими Штатами про перенесення цієї дати на 1 день”, – сказав Кулеба.

Міністр акцентував, що перенесення спричинено тим, що формат зустрічі Президентів був розширений і тепер передбачатиме не лише зустріч делегацій, але і зустріч у форматі віч-на-віч.

За його словами, таких домовленостей вдалося досягти під час його останньої поїздки до США разом з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Свій візит до США на запрошення Президента Байдена Зеленський розпочне 30 серпня. Порядок денний включатиме низку важливих заходів у Вашингтоні та штаті Каліфорнія. Посадовець окреслив ці місця як базові точки візиту і зауважив, що до цього жоден Президент України не відвідував західне узбережжя США.

“Хоча саме в штаті Каліфорнія зосереджені ІТ-компанії найбільше, високотехнологічна космічна індустрія. І це саме те, в чому в України є сильні козирі. Саме тому Президент відвідує штат Каліфорнія, щоб створити нові можливості для взаємодії Сполучених Штатів і України цих сферах і залучення нових американських інвестицій в українську економіку”, – зауважив Кулеба.

“Ми розуміємо, в якій халепі опинилися Сполучені Штати, і у Вашингтоні зараз дуже непросто. Ми готові допомагати партнерам чим можемо, але станом на зараз ніяких негативних сигналів немає, тому все йде за планом”, – зазначив міністр.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський наприкінці серпня відвідає США на запрошення Президента Джозефа Байдена.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак 4-5 серпня відвідали Вашингтон в рамках підготовки візиту Президента Володимира Зеленського до США.

Зустріч президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена мала відбутись у Вашингтоні 30 серпня. За інформацією Офісу Президента, лідери двох країн мають обговорити російську агресію в Криму і на Донбасі, енергетичну безпеку Києва, боротьбу з корупцією і проекти демократичних реформ.