Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що президент США Джо Байден пообіцяв, що не залишить Україну віч-на-віч з Росією.

Про це він розповів в інтерв’ю The Independent

“Нас, дипломатів, вчать читати через безліч шарів кожного рядка. Я думаю, що президент США відкритий для співпраці з нами і розуміє, що попередня адміністрація втягнула нас у внутрішню політику США. Він сказав, що не залишить Україну наодинці особою -на-віч з Росією, і це дуже важливе зобов’язання “.

Він стверджує, що протидія євроатлантичній інтеграції України виникла не через тривогу з приводу реформ або “ультраправу проблему України” – яка, за словами Кулеби, “перебільшена і роздута”, – а в першу чергу через страх перед відповіддю Москви.

В кінцевому підсумку це означало, що членство було б реалістичним, тільки якщо б Росія стала “набагато слабшою”, ніж зараз, або “зробила б щось настільки обурливе”, що Захід був би змушений зробити жест Україні.

Крім того, Кулеба погодився з тим, що Америка знаходиться в середині “кризи лідерства”.

Наша країна засвоїла ряд гірких уроків, зрозумівши, що обіцянки Заходу, швидше за все, не будуть виконані. Ми не віримо в обіцянки, — заявив український міністр в інтерв’ю.

Він вважає, що Україні слід стати гнучкою військовою державою, такою як Ізраїль.

Обставини не залишають вибору. Армія, дипломатія та український народ — ось що нам потрібно, щоб вижити, — сказав Кулеба.

Інтерв’ю виданню The Independent Кулеба дав в Києві на наступний день після того, як президент України Зеленський попередив про можливість повномасштабної війни.

Воно вийшло під заголовком «Ми не віримо обіцянкам Заходу: міністр закордонних справ Києва каже, що Україні необхідно провести мілітаризацію, щоб вижити».