За інформацією “Європейської правди”, з посиланням на Bild, канцлер Німеччини Олаф Шольц вечором перед виступом брав участь у пропроєвропейському мітингу своєї політичної партії СДПН в передмісті Берліна.

На заході були присутні близько 100 активістів, які симпатизують Росії і висловлювали гасла проти надання зброї Україні, а також намагалися освистати Шольца.

Вони називали німецького канцлера “розпалювачем війни”, “брехуном” і “бандитом”. Вони вимагали “Миру без зброї” і кричали: “Забирайтеся геть!”.

Попри вигуки Шольц продовжив свій виступ і різко відповів проросійським активістам.

“Розпалювач війни – Путін, він вторгся в Україну з 200 тисячами солдатів. Путін хоче знищити і завоювати Україну”, – наголосив він.

Шольц також відзначив, що учасники акції, які зібралися, могли б назвати Путіна розпалювачем, “якби у вас було трохи розуму у голові”. Канцлер підкреслив, що він не бачить альтернативи в підтримці України, навіть через постачання зброї, через агресивну війну, яку веде Росія.

“Так, це необхідно, якщо на країну нападають, то вона повинна, тоді вона може захистити себе”, – додав він.

Путін, за словами Шольца, спричинив багато жертв серед громадян, включаючи дітей та літніх людей. Він підкреслив, що ця агресивна війна загрожує миру і свободі. Після цього, прем’єр-міністр федеральної землі Бранденбург, Дітмар Войдке, виступив зі сцени та закликав протестувальників вийти на акцію на Красній площі у Москві.

“Такий мітинг варто було б провести на Красній площі перед Кремлем. Там би ви могли з повним правом просити у Путіна негайно відмовитися від зброї. Але тоді ви б зовсім з іншого боку дізналися ту Росію, яку так любите!” – сказав Войдке.