Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів про реакцію росіян на фото F-16 із українськими знаками.

“Інтерв’ю ви бачили, нашого Фантома, і фото таке цікаве зробив зі знаками. Тут обговорюють, чи справжні вони ні. Давайте подивимося, що, і ми вже бачили, що росіяни говорять, нехай трохи понервуються”, – сказав представник Повітряних сил.

Ігнат зауважив, що коли винищувачі прибудуть до України, вони стануть ціллю для окупантів. Тому українська інфраструктура має бути адаптованою. Водночас, він прокоментував появу в мережі фото F-16 із українською символікою.

“Ви бачили інтерв’ю нашого ‘Фантома’, який зробив таке цікаве фото із українськими знаками, яке обговорюють, справжнє воно чи ні. Ми вже бачимо, що росіяни говорять, нехай трохи понервують”, – сказав Ігнат.

Представник Повітряних Сил зазначив, що це вже будуть українські літаки з справжньою маркуванням, тризубцями, колами та бортовими номерами. Однак він не підтвердив справжність опублікованих фото, сказавши, що “хотів би залишити це російським пабликам”.

Ігнат також зазначив, що українські пілоти вже літають на F-16, проте зараз це відбувається у супроводі інструкторів. “Українським пілотам треба налітати потрібну кількість годин”, – наголосив він.

“Є чіткий план дій у рамках нашої авіаційної коаліції, до якої приєдналися навіть держави, які не мають на озброєнні F-16. Але все ж таки готують авіаційних фахівців, не тільки пілотів, а й інших”, – додав він.

Він наголосив на необхідності виконання необхідної кількості годин нальоту, при цьому враховуючи різноманітні чинники, такі як погода, вихідні та різдвяні канікули. Незважаючи на ці обставини, всі повернулися до роботи, продовжуючи вивчати повітряний простір. Особливий акцент був зроблений на тренуваннях, які проводяться на території Данії та США. Крім того, Гнат закликав не забувати про важливість участі Великої Британії.