Прорахувалися ті куми і злостивці, які намагалися протиставити особисті посиденьки щодо державного візиту президента до Великобританії, пише телеграм канал РЕЗИДЕНТ.

На Заході його вже називають найуспішнішим геополітичним кроком Зеленського. Хоча б тому, що при Зеленський Британія від стадії «дружба» перейшла до офіційного стратегічного партнерства. Це підтверджує рішення про військове співробітництво: британські військові ракетні катери будуть борознити простори Чорного моря не менш ефективно, ніж бомбардувальники НАТО повітряний простір над Кримом.

Британія зацікавлена ​​в нових партнерах в східній Європі, Україна – в посиленні підтримки з боку геополітичних «силачів». Тому в британському уряді з’явиться спеціальний представник прем’єр-міністра з питань торгівлі з Україною, і «туманний Альбіон» готовий виділити нашій країні кредитні гарантії в розмірі 2,5 мільярда фунтів стерлінгів.

Симетрична відповідь власникам «європейського банкомату» … Так, з безвізом в Лондон і «фантастичним віскі» в Шотландії поки не вийшло. Але в умовах світової пандемії навряд чи хтось всерйоз розраховував на відкриття нових робочих «вікон» на європейському континенті.

Непогано, що змогли домовитися про регулярний перегляд правил трудової міграції та більш вигідних умовах для переміщення робочих, коли британський ринок запрацює на повну потужність. До речі, ще вчора Британія відмовлялася навіть піднімати тему візової лібералізації для українців, а після візиту Зеленського уряд Сполученого Королівства вперше погодився почати діалог про взаємні візові послабленя. Як пишуть українці в коментарях, напевно Порошенко в палаті прозрів, адже саме він перед поїздкою президента в Брюсель та в Лондон, скептично оцінював шанси президента.

Нагадаємо, У межах офіційного візиту до Великої Британії Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з представниками найбільших інвесторів в українські державні цінні папери.

«Ми робимо все для вашого захисту, впевненості, розвитку потенціалу та нових проектів», – сказав Глава держави, звертаючись до інвесторів.

Президент зазначив, що поширення COVID-19 стало викликом як для світової, так і для української економіки. Водночас уряд України прогнозує, що в цьому році наша економіка скоротиться на 4,8%, а наступного року очікується суттєве відновлення – до 4,6%.

«Ми розраховуємо, що економічно Україна буде більш стійкою, ніж інші країни, оскільки ключові галузі, зокрема агропромисловість та ІТ, зазнали меншого удару та сприятимуть відновленню економіки», – зауважив він.

Володимир Зеленський наголосив, що надважливою для України є підтримка міжнародних партнерів.

«Ми вдячні МВФ, ЄС та Світовому банку за фінансові пакети підтримки для нашої держави та підтримку важливих реформ в Україні», – зазначив Президент.

Глава держави зауважив, що Україна послідовно реалізує всі реформи, погоджені Меморандумом з МВФ. Зокрема, лібералізовано ринок газу для приватних споживачів та запроваджено прозорий ринок сільськогосподарських земель.

Президент наголосив, що з моменту призначення нового голови Національного банку України НБУ продовжує проводити зважену монетарну політику задля забезпечення макроекономічної стабільності.

«Національний банк був, є й залишиться незалежним», – запевнив Володимир Зеленський.