Росія могла погодитися на евакуацію військових з “Азовсталі”, щоб швидше проголосити Маріуполь взятим, про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

За даними української розвідки, з 18 до 21 травня росіяни готують “престур” для журналістів по зруйнованих районах Маріуполя. Щоб звинуватити Україну в руйнуванні міста та масових вбивствах мирних мешканців, російські пропагандисти вже завезли в Маріуполь уламки українських боєприпасів, зібраних зі всіх окупованих районів Донецької області, та готують завезених з Донецька та Горлівки “місцевих очевидців”, які розповідатимуть журналістам про “злочини” захисників Маріуполя.

Також американські аналітики припускають, що Кремль міг погодитися на угоду, аби відвести від себе критику в соцмережах з приводу провалу на Сіверському Донці і загалом повільного наступу.

Крім того, Кремль може відмовити у обміні захисників Маріуполя. Як повідомляється, Держдума РФ у середу розгляне проєкт ухвали про заборону обміну так званих “нацистських злочинців”, а Верховний суд РФ 26 травня розгляне визнання українського полку “Азов” терористичною організацією. ISW зазначає, що Кремль може проігнорувати побоювання Думи або використати їх для саботажу переговорів із Україною.

Зазначимо, що міжнародні кореспонденти Reuters твердять, що понад 250 українських захисників вивезли в колонію в Оленівці, під окупацією російських бойовиків формування так званого “ДНР”.