Європейський Союз підтримав пропозицію щодо візиту керівників ОБСЄ до Мінська задля підтримки діалогу та пошуку мирного виходу з ситуації. У Білорусі вже понад 2 місяці тривають протести через незгоду з результатами виборів президента.

Відповідну заяву зробив верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель. Сталося це під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм. Про це мовиться на сайті Європейської служби зовнішніх зв’язків.

Боррель, зокрема, повідомив про Макея те, що ЄС очікує від білоруської влади на:

  • припинення насильства і репресій проти громадян,
  • звільнення всіх утримуваних осіб і політв’язнів,
  • поваги до свободи медіа та громадянського суспільства.

Також Євросоюз закликав владу Білорусі почати загальнонаціональний діалог. Має він відбутися за підтримки ОБСЄ. Тобто Мінськ повинен прийняти пропозицію про спільний візит до Білорусі представників ОБСЄ, Албанії (чинний очільник ОБСЄ) та Швеції (майбутній очільник).

Крім того, представник Євросоюзу засудив раніше озвучену вимогу Міністерства закордонних справ Білорусі до Литви та Польщі відкликати своїх послів з Мінська.

Водночас Боррель підкреслив, що позиція країн-членів Європейського союзу щодо ситуації в Білорусі залишається єдиною:

ЄС підтримує незалежність і суверенність цієї країни, а також законні вимоги білоруського народу, і поважає його права та демократичний вибір.

Нагадаємо, увечері 9 серпня розпочалися масштабні мітинги. Люди почали виходити на вулиці, аби висловити протест проти фальсифікацій на президентських виборах. Перемогу на них начебто здобув Олександр Лукашенко, втім, демонстранти з цим не погоджуються.