Україна вийде на кордони 1991-го року навесні 2025 року. Таку думку висловив військовий експерт Роман Світан.

«Гаряча фаза війни не буде затяжною. Наша перемога над російською армією є частиною планів США і вплетена в політичну боротьбу в Америці, тому основна фаза війни повинна завершитися орієнтовно восени наступного року – якраз перед тим, як відбудуться вибори американського президента. Швидше за все, навесні нам нададуть достатню кількість винищувачів і далекобійних ракет для виконання основного завдання – звільнення Криму. Авіація і далекобійні ракети дозволять звільнити Крим за 3-4 місяці, це має відбутися в червні-серпні наступного року. Далі будемо займатися Донбасом», — дав свій прогноз експерт.

На його думку, звільняти Донбас після Криму буде вже легше, але бойова робота все одно затягнеться. У такій ситуації піде просування до кордону і з’явиться можливість відрізати регіон від Росії. Щоправда, для цього доведеться зайти на територію Росії – до Ростова або Таганрогу, аби відрізати Донбас східними рубежами, або рухатися Сіверським Дінцем, Доном або Міусом. Донбас доведеться зачищати, напевно, десь навесні 2025 року.

«Все це відбуватиметься напередодні прийняття України до НАТО. ЗСУ вийдуть на кордони 1991 року, напевно, все-таки навесні. Можливо, на початку літа 2025 року, перед самітом у Нідерландах. Я думаю, що вже наступного року у Вашингтоні нас запросять до НАТО, і ми отримаємо можливість укласти двосторонні договори з 32-ма країнами Альянсу. Зараз в блоці 31 країна, але до цього часу, гадаю, до блоку приєднається і Швеція. А вже в 2025 році, на саміті в Нідерландах, Україну приймуть до НАТО. Туди ми повинні потрапити вже із чистими кордонами з Росією, знищивши останнього російського солдата», — підсумував Світан.

На його думку, для досягнення цього плану і Україні, і західним партнерам потрібно докласти максимум зусиль.

«Приблизно так виглядає план США. Дай Бог, щоб він здійснився. Для цього всім потрібно докласти серйозних зусиль – і українській армії, і нашим західним партнерам, які повинні передати нам озброєння. Щоб виконати план, ми повинні отримати військову техніку, літаки і ракети нових модифікацій», — зазначив експерт.

Тим часом американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер в ексклюзивному інтерв’ю виданню The Telegraph заявив, що майбутнє України в Європейському Союзі та НАТО має бути зумовлене її опором, а не остаточною деокупацією територій.

За його словами, люди мають зрозуміти, що Україна може приєднатися і до ЄС та Альянсу ще до того, як відвоює кожен квадратний кілометр своєї території.

Снайдер пояснив, що у цьому випадку можна застосувати той же сценарій, за яким діяла Федеративна Республіка Німеччина до об’єднання країни у 1990 році. ФРН від початку входила до ЄС і НАТО, хоча, згідно з власним законодавством, не контролювала певну свою конституційну територію (тодішня Німецька Демократична Республіка).

«Дуже важливо визнати, що просто фізично окупувавши частину української території, Росія не може зупинити ці процеси. Україна своїми діями цілком заслужила на право бути в Європейському Союзі», — наголосив професор.

Нагадаємо, що Україна подала заяву на вступ до НАТО ще у вересні 2022 року. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що наша країна може приєднатись до блоку, якщо проведе всі необхідні реформи після війни. Нещодавно він був вражений налаштованістю українців.

8 листопада Єврокомісія рекомендувала Європейській Раді розпочати переговори про вступ України до Євросоюзу. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що виконано 90% реформ. Того ж дня президент України Володимир Зеленський підписав указ про підготовку до переговорного процесу із Європейським Союзом щодо вступу.