Володимир Зеленський не бачить великої проблеми в тому, щоб паралельно з нормандським форматом створити ще один переговорний майданчик, якщо перший не працюватиме. Про це голова держави заявив в інтерв’ю програмі Axios, що виходить на платформі HBO, повний текст якого опублікували на сайті Офісу президента.

“Я також казав відверто нашим європейським партнерам: якщо це не буде працювати і якщо не будуть всі проти, я не бачу великої проблеми, щоб робити паралельно з нормандським форматом ще один формат, де обов’язково повинні бути США і Росія. Це паралельний кейс. Це не значить, що ми ставимо хрест на нормандському форматі”, – зазначив Зеленський.

Однак, як заявив президент, є питання, які не входять до порядку денного нормандського формату та не піднімаються в його рамках. Зокрема, за словами Зеленського, це питання про те, “що робити з Кримом”.

Окрім цього Зеленський вважає, що не допустив би окупації Кримського півострова в 2014 році, якби тоді очолював державу.

Президент зазначив, що хоче бачити питання Криму на порядку денному переговорів у Нормандському форматі, що нині переживає період стагнації, та до якого президент хотів би долучити нового очільника США Джо Байдена.

“Коли я приїхав на першу зустріч Нормандського формату, я не розумів, чому ми не говоримо про Крим. Всі партнери сказали, що Крим не є аджендою. І це була домовленість ще з колишнім президентом (Петром Порошенком). Тоді я запитав партнерів і Росію: “Назвіть той майданчик, де є адженда говорити про Крим. Чи ви хочете сказати, що ми повинні поставити хрест на Криму й не згадувати, що це наша територія? Я як новий президент цього не можу собі дозволити. Не хочу. І я це ніколи не прийму.

І вибачте, якби я тоді був президентом, ми б там всі вмерли в Криму, але ми б туди “зелених чоловічків” не пустили. А якби не пустили туди “зелених чоловічків”, то Росія не допомагала б сепаратистам і не була б на сході України. Тому формат такий повинен бути, я так вважаю”. – відміти Володимир Зеленський.