Російські окупанти зупинили наступ на Донеччині після поразки їх штурмових груп. Про це заявив начальник пресслужби Оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Хортиця» Ілля Євлаш у коментарі для українського каналу 29 лютого. Елітні підрозділи РФ разом із командуванням були розбиті або потрапили в оточення.

Речник повідомив, що Збройні Сили Російської Федерації намагаються атакувати на Бахмутському напрямку невеликими штурмовими групами, кожна до 20 бійців. Противник намагається відновити втрачені позиції та вийти на плацдарм в напрямку Часового Яру. Зокрема, там активно діють штурмові групи, сформовані з підрозділів «Ахмату».

«Нещодавно одна з бригад, яка тримає оборону на цьому напрямку, знищила одну з таких груп. Спочатку йшла штурмова група, за нею мала висуватися група закріплення. Окупанти були розбиті нашою артилерією та добиті дронами. Група висування також була виявлена. По ній було нанесено вогневе ураження, після чого підрозділи відмовилися продовжувати свої наступальні дії», — поділився Євлаш.

Військовий зазначив, що Часів Яр — це найбільше місто на Бахмутському напрямі наразі, тому до нього прикута увага російських окупантів.

«Впродовж року ворог не полишав своїх намірів, постійно завдавав потужних ударів по Часовому Яру. Зараз росіяни залучили авіацію, яка постійно скидає на місто керовані авіабомби, обстрілює його з мінометів та артилерії усіх видів, калібрів», — повідомив Євлаш.

Начальник пресслужби Оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Хортиця» описав ситуацію під Бахмутом як дуже складну. Вже тривають бої в межах населених пунктів Іванівське та Богданівка.

«Росіяни продовжують підсилювати свої резерви, перекидають туди свої підрозділи «Шторм-Z»,  «Шторм V», мотострілецькі полки, танкові полки. Крім того, ворог активно застосовує артилерію та авацію. Росіяни нанесли 56 ударів по позиціях українських військ, відбулось 8 бойових зіткнень, в ході яких було ліквідовано 131-го окупанта та 79 одиниць озброєння і військової техніки», — додав він.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.

Зараз російські окупанти посилили штурми на фронті. Зокрема, загарбники захопили Авдіївку та деякі сусідні села. Але Сили оборони вибили ворога з Орлівки та Красногорівки на сході України. Про це розповів головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, повідомляючи про перші результати своєї поїздки на Донбас. Зокрема, Сирський відзначив мужність, стійкість та героїзм військовослужбовців 3-ї штурмової та 25-ї окремої повітряно-десантної бригад.

«Вони сміливими та рішучими діями вибили супротивника, який прорвався на околицю Орлівки», — додав генерал.

У ЗСУ водночас прогнозують, що весняна погода вплине на фронт, зокрема, підтопить окопи та сповільнить техніку. Проте у Силах оборони вважають, що цей час можна використати для підсилення оборони.

«Звичайно, що зараз з настанням весни можуть піднятися і ґрунтові води. Звичайно, що це призведе і до підтоплення окопів. Це дообладнання позицій на місцях. Цей час можна виграти й використати на нашу користь, оскільки противнику досить складно певний час буде вести наступальні дії саме із застосуванням важкої техніки, танків, бойових броньованих машин тощо», — сказав Ілля Євлаш.

Речник зазначив, що виграний час українські війська можуть використати для дооблаштування своїх укріплень, оскільки зараз Сили оборони перебувають у стратегічній обороні.

«Наша основна задача — це сточення потенціалу противника на всіх його напрямках. Саме цей час можна продуктивно та результативно використати на нашу користь», — додав Євлаш.