Звільнений бранець Кремля Олег Сенцов зробив перші висновки про те, як змінилась Україна та українці за понад 5 років його російського полону.

Перші думки український режисер висловив через трохи більше, ніж тиждень після повернення. Про них він написав на своїй фейсбук-сторінці. Сенцов зазначив, що йому, “як людині, що прибула на машині часу з 2014 року”, цікаво було оцінити зміни у країні та людях.

Тиждень, звісно, дуже короткий термін, але я встиг багато де побувати і багато з ким поспілкуватись. Попередніх висновків поки два: 

1. Змін за 5 років не так багато, як я очікував. 2. Всі воюють зі всіма,– написав він. 

Сенцов наголосив: “Це все дуже засмучує”.

“Як можна ворогувати один з одним, якщо у нас є Путін? Але надії на краще я все одно не втрачаю”, – додав український режисер. 

Як відомо, Олег Сенцов разом із 24 захопленими Росією моряками та 10 в’язнями Кремля повернувся до України 7 вересня у межах обміну з Росією. Обмін полоненими відбувся 7 вересня. 

Обмін відбувся за схемою “35 на 35”.  Невдовзі після повернення Олег Сенцов та Олександр Кольченко дали першу пресконференцію.

До слова, Сенцов показав єдине фото, зроблене у російській в’язниці.

Знімку вже понад 3 роки. Він зроблений наприкінці грудня 2015 року. На фото Сенцов позує з тією самою банкою, яку передав президенту Зеленському на Форумі YES.

Річ у тім, що за ґратами в Росії колишній бранець Кремля обклеїв синьою і жовтою смужками металеву банку з-під чаю і написав на ній “Слава Україні!”. Усі п’ять років у в’язниці ця банка була з ним. 

Це неабияк дратувало тюремників, її постійно забирали в Сенцова, відривали прапор, топтали. Але ця банка символізувала його маленьку боротьбу. Сенцов віддав її президенту Зеленському і попросив наповнити по вінця нагрудними значками усіх звільнених із російського полону бранців.

Світлину із символічною банкою у російській тюрмі Сенцов оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці.

“Ув’язненим не можна мати ні телефони, ні інтернет. Хоча є такі в’язниці, де подібні заборонені предмети присутні. Але я в подібних місцях бував вкрай рідко, лише проїздом по етапу. В основному я сидів в максимально ізольованих, сумних закладах, де про подібні речі ніхто не думав”, – написав звільнений політв’язень.

Він додав: коли мав можливість вийти на зв’язок із рідними, то відразу давав про себе знати, казав, що живий і уточнював, куди тюремники везуть його далі.

Ця фотографія – єдина, зроблена у в’язниці. Пощастило її зробити і переслати своїм. На ній я напередодні Нового 2016 року,– уточнив Сенцов.