Президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна з часом матиме вогневий контроль над окупованим Кримом.

У своєму виступі на другому парламентському саміті Кримської платформи Зеленський наголосив, що наразі у росіян немає жодного безпечного логістичного маршруту в Криму та на окупованих частинах чорноморського та азовського узбережжя.

Президент зауважив, що російський контроль над Чорним морем та наявність там флоту окупантів створювала ілюзію того, що домінування РФ у Чорному морі нібито нездоланне.

«Зараз ці ілюзії тануть. Російський військовий флот більше не здатний оперувати у західній частині Чорного моря та поступово тікає з Криму. І це історичне досягнення», — сказав він.

Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський в ефірі телемарафону пояснив, як це можуть зробити ЗСУ.

«Вогневий контроль тут скоріше не те що дослівно термін, який передбачає, що у нас є можливості знищувати все, що рухається на окремо взятій території. Але, якщо говорити, використовуючи цей термін дотично до нашої ситуації, то чим більше у нас буде можливості знищувати якісь важливі об’єкти на території тимчасово окупованого Криму, навіть не зачіпаючи Кримський міст, то це вже можна буде говорити про процес становлення вогневого контролю», — пояснив Киричевський.

За його словами, у Криму є цілі, які «просять бавовни». До них входять не тільки засоби протиповітряної оборони, а й аеродроми морської авіації. На думку експерта, поки «морська авіація Чорноморського флоту, тобто винищувачі, літаки ударні, протикорабельні ракети, патрульні літаки» базуватимуться на захопленому півострові, повної свободи і безпеки судноплавства у Чорному морі не буде.

«Присутність росіян у тимчасово окупованому Криму залишатиметься загрозою для усього цивілізованого світу. Ну, і коли трапиться така ситуація, бо в нас вже з’явились далекобійні ракети власного виробництва, тоді можна буде говорити про те, що ми на шляху повного встановлення вогневого контролю. В один день, навіть якщо на це підуть місяці, наші війська вийдуть на Перекоп і зможуть за допомогою «Хаймарсів» та інших систем буквально стріляти по всьому що рухається у російських окупантів у Криму, тоді можна буде говорити про те, що у нас там повний вогневий контроль», — підсумував Киричевський.

ЗСУ та спецпризначенці регулярно проводять успішні спецоперації у Криму та завдають ударів по цілях на півострові.

Раніше радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що тимчасово окупований Крим поступово береться під вогневий контроль з боку України.

«Крим поступово береться під ключовий вогневий контроль з боку України. Вони сьогодні живуть так само під очікуванням атак, під сиренами вже постійно. Вони розуміють, що Крим – це територія величезної небезпеки. Повітряний простір вже не так контролюється. Ми вже звикли до того, що Росія постійно говорить, що в них «аналогов нєт», але на сьогоднішній день дві ключові системи «Тріумф» знищені в Криму. Крим сьогодні – це ключ до суттєвого зменшення бойової спроможності російських окупаційних угрупувань», – наголосив Подоляк.

Водночас, говорячи про панічні настрої на окупованому півострові, радник глави ОП зауважив, що це складне питання. Він зазначив, що Росія пожиттєво перебуває в панічних настроях.

«Тому вони всім погрожують. Для того, що об компенсувати свої панічні настрої, вони завжди говорять про те, що ми зараз зайдемо кудись, щось будемо робити і так далі. Але, безумовно, на сьогоднішній день не треба мати ілюзій, що в Росії розуміють наслідки повномасштабного вторгнення, з якими вони будуть мати справу у фіналі війни. Тому ці панічні настрої у Криму будуть поступово розвиватися. Для цього треба збільшити інтенсивність вогневого впливу на те, що відбувається у Криму», – додав він.