Росія стягує свої війська на південь України. При цьому у нашої країни є шанс за два місяці звільнити Херсон.

Таку думку озвучив радник глави Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону.

“Є певні ритми. Зараз потрібно подивитися, що вони будуть робити – ті війська, які туди перекинули. Там же ще дуже некисле угруповання – до 20 БТГ стоять на лівому березі Херсонщини. Вони можуть піти як на Запоріжжя, так і на Херсон”, – сказав Арестович.

За його словами, “нормальна” БТГ – це 650-700 осіб, однак на Херсонщину стягнули “биті” – по 400-500 військових.

Як повідомлялося раніше радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що звільнення тимчасово окупованої Херсонської області буде повільним і нудним.

“Всі чекають на контрнаступ о четвертій ранку, коли вдарять всі гармати, звідки не візьмися 100-тисячні резерви українських військ поскачуть на білому коні в бік Криму. Такого не буде. Буде повільний, нудний, тихий наступ”, – сказав він.

Своєю чергою керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005–2010 роках, генерал армії Микола Маломуж переконаний, що резерви РФ швидко вичерпуються. Наразі вони формують нові резерви, зокрема 3-й армійський корпус, який залучено на Донецькому напрямку. Їм поставлено завдання Путіним та Шойгу до 24 серпня захопити Донецьку область.

Чи це реально? Це дуже проблематично для Росії, тому що вони вже усвідомили, що ми маємо весь спектр наступальних операцій на Херсонському, Запорізькому напрямках, на Ізюм. Ці напрямки визначено як пріоритетні. Яким буде напрям головного удару, вирішить наше командування.

Тому сьогодні Росія, з одного боку, змушена виконувати завдання по Донецьку, захопити Донецьку область до 24 серпня. З іншого боку, звісно, їй необхідно утримати позиції на Херсонському, Запорізькому та навіть Харківському напрямках.

Я думаю, вони намагатимуться атакувати Донецький напрямок, можуть мати невеликий успіх у кілька кілометрів або на окремих ділянках у кілька десятків кілометрів, але захопити Донецький регіон у поставлені терміни нереально. Тим більше, що наші сили та засоби готуються до захисту не лише Донецького регіону, а й до ударів на південь та схід.

Тому Росія буде змушена відправляти туди нові, ненавчені, необстріляні війська, які зараз мобілізують по всій РФ.

Наразі триває активна позиційна війна. Ми отримуємо нові засоби – не тільки засоби оборони, але й засоби для проведення активних контрбатарейних ударів, завдання ударів по далеких комунікаціях, вогневих точках ворога.

Я думаю, Донбас загалом ми втримаємо. Можливо, крім окремих населених пунктів чи рубежів.

Звісно, буде контрнаступ на одному з пріоритетних напрямків, який дасть перспективи для звільнення певних територій. Можливо, це Херсонська, Запорізька області. Можливе проведення комплексних операцій з оточення противника та створення умов не тільки для здачі та втечі. Це буде переломний етап війни.

Я припускаю, що це має статися наприкінці серпня – на початку вересня. Про це свідчать оцінки й іноземних представників, і третіх країн. Практики, генерали, які вели бойові дії у різних точках світу, кажуть, що за наявності всього пакета засобів, які передбачалися з боку країн-учасниць “Рамштайну”, це дасть нам перспективу активних наступальних операцій у найближчі місяць-півтора.