Обстановка на тимчасово окупованій частині Херсонської області залишається досить напруженою. Російські війська нервують, вони деморалізовані тим, що українська контрбатарейна робота продовжує бути результативною. Окупанти поступово відсувають рубежі оборони, обладнують їх все далі й далі безпосередньо від берега Дніпра.  

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла начальниця пресцентру сил оборони “Південь” Наталія Гуменюк. 

“Заплановані заходи з виснаження логістики ворога мають свій успіх. Це і знищення складів з боєприпасами, і боротьба з диверсійно-розвідувальними групами, які вони намагаються спрямовувати на малих моторних човнах, відібраних у місцевого населення, на острови для того, щоб розташувати там свої спостережні пости. Ми успішно знищуємо ці позиції, і наші гармати туди досягають. Тому російські окупанти поступово відсувають рубежі оборони, обладнують їх далі й далі від безпосереднього зрізу води”, — зазначила Гуменюк. 

При цьому, відступаючи, росіяни мінують узбережжя, доповнила вона. За словами Гуменюк, російські окупанти продовжують терор щодо місцевого населення. 

“Вони експропріюють плавзасоби, автотехніку для того, щоб вивозити все, що для себе цінне, до Криму, ближче до Мелітополя, і далі продовжують вишукувати людей з проукраїнською позицією для того, щоб застосовувати свої репресивні методи”, — сказала гостя ефіру. 

Крім того, каже Гуменюк, у самому ворожому війську спостерігається досить серйозний розбрід. 

“Знову спрацьовує синдром довгого сидіння в обороні. Вони не бачать перспектив свого розвитку бойових дій і, зокрема, ось та ротація, яку ЗС РФ намагаються проводити, сили півдня з силами зі сходу, вона теж позначається негативно. Тому що приїжджають втомлені бойовики зі сходу, тихо ненавидять тих “мобіків”, яких туди набрали, вони досить невправні, тому їм доводиться перенавчати цей склад для того, щоб перекинути на ротацію. І ось ця внутрішня напруга дуже серйозно позначається на деморалізації російських військ загалом”, — сказала Гуменюк. 

Підмітимо, що за словами військового оглядача Олександра Коваленка, саме неякісний особовий склад призвів до того, що окупанти в боях ЗСУ почали втрачати набагато більше бійців, ніж раніше.  

“Але якщо ми говоримо про комплектацію середньостатистичного підрозділу, то вона залежить не тільки від того, чи є там повний склад, ще й присутність ББМ необхідна. Отже, дефіцит техніки, непрофесійний особовий склад. І все це в комплексі закінчується тим, що вони мають ось такі великі втрати. Якщо ми говоримо про можливість компенсації цих втрат, то, знову ж таки, вона буде непрофесійна і неякісна”, − говорить він. 

Більше того, каже Коваленко – російські окупанти, щоб ввести в оману ЗСУ, кидають новомобілізованих у безперспективні атаки. 

“Кілька тижнів тому росіяни в Запорізькій області намагалися здійснювати ось такі штурмові дії в напрямку Оріховаце була імітація, коли використовувалася виключно піхотна складова з мінімальним використанням техніки – ББМ. При цьому майже всі вони були знищені. Це і була імітація – відволікання уваги. Зараз щось схоже відбувається і від Сватового до Кремінної”, − підсумував експерт.

Проте таку тактику ворога не можна назвати успішною. Навіть якщо деякі із таких “маневрів” спрацьовують, при цьому російське угруповання втрачає значну кількість бійців. А це в свою чергу вже є великим стратегічним програшем російських військових. До того ж, рівень вмотивованості угруповань, що зазнає таких втрат вкрай низький і це також підриває наступальний та оборонний потенціал ворога.