У соцмережах з’явилося відео з російськими загарбниками, які потрапили під обстріл власної артилерії. Відповідні кадри оприлюднили самі ж окупанти.

На цих відео видно, як росіяни намагаються зв’язатися зі своїм розрахунком, аби той припинив бити по їхніх позиціях, однак у відповідь на це командування лише порекомендувало кремлівському «гарматному м’ясу» знайти собі якесь укриття.

Що цікаво, особливих обурень такі поради у солдатів не викликали. Навпаки, вони навіть подякували артилеристам за їхню роботу, продовживши покірно чекати наступного прильоту.

«Свої ж б’ють. Страшно, від своїх же загинути», — зізналися росіяни, намагаючись сховатися в якомусь підвалі серед руїн зруйнованого ними ж населеного пункту.

Варто додати, що Росія продовжує набирати найманців із різних країн світу для участі у війні проти України, зокрема, із Сирії та Непалу. Їх готують до відправки на територію Росії, а пізніше — на тимчасово окуповану українську територію.

Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони України Віктор Юсов.

Він наголосив, що на цей момент є інформація про те, що приблизно тисяча найманців зараз проходить навчання, вивчає умови бою в міському середовищі, штурмові дії, і триває активний набір нових найманців.

«Намагаються набирати і вербувати людей із певним досвідом, якщо не бойових дій, то хоча б служби в якихось силових структурах, правоохоронних органах. Однак у масі це малопідготовлений, малонавчений контингент. Але для участі в штурмових діях не потрібна велика кваліфікація, на думку російського командування. Ми пам’ятаємо, як російських засуджених не особливо готували, але проте активно використовували як “гарматне м’ясо”. Така ж доля чекає і на цих найманців. Для Росії насправді це вигідно, тому що озвучуються фінансові умови часто менші, ніж отримує російський контрактник. Чи отримає він ці гроші — це ще велике питання», — говорить Юсов.

Крім того, він підкреслює, що жодної компенсації в разі ліквідації або загибелі найманця не передбачено. А все інше – це порожні обіцянки.

«І дуже важливий момент: у такий спосіб путінський режим пробує відтягнути питання соціальної напруги всередині самої Російської Федерації. Тому використовують такі інструменти. За планами, за графіками вони відстають. Завдання з вербування і розгортання іноземних найманців стояли з перших днів повномасштабного вторгнення, але тієї кількості охочих, на яку вони розраховували, не було весь цей час і зараз немає. Це не ті цифри, які можуть змінити й суттєво вплинути сьогодні на перебіг бойових дій», — наголошує представник Головного управління розвідки Міноборони України.

Що цікаво, росіяни вербують найманців, в основному, з бідних країн.

Про це розповів військовослужбовець ЗСУ, політичний експерт Олександр Антонюк.

«Як правило, вербують у бідних регіонах. Бідність — це один зі способів добре мотивувати брати участь у війні. У багатих країнах ви навряд чи знайдете таку велику кількість людей, яку можна завербувати. І за ціною: якщо ми говоримо про вербування, це може бути дешевше, ніж навіть за деякими регіонами в Росії, тому що все-таки там уже суми інші. Якщо вже уряд Непалу звертається до Москви щодо виплати компенсації, то Росії простіше не платити компенсації таким країнам. Тобто це, швидше за все, оптимізація бюджету. І, звичайно, ніхто зараз точно не скаже, скільки найманців із тих чи інших бідних країн російським спецслужбам або вербувальникам вдалося завербувати на цю війну», — говорить він.

Експерт наголошує, що окупанти кидають максимальну кількість “живого м’яса”, яким намагаються закрити брак свого озброєння.

 «Не можна сказати, що Росії не вистачає сил. Якщо брати суто арифметично, то все-таки у них велика кількість людей. Інше питання, що вони завжди кидають їх на “м’ясні штурми” 24 години на добу сім днів на тиждень. До всіх підхід, як до одноразового ресурсу», — підсумував він.