Бет ван Скаак – посол США з особливих доручень глобального кримінального правосуддя, представниця Держдепу вважає, що частину того, що робить росіям в Україні можна розглядати як геноцид. Проте для висунення звинувачення у його скоєнні все ще потрібно вивчити докази.

Про це вона заявила в інтерв’ю “Бабелю”.

Вона зауважила, що злочин геноциду важко довести, тому що “потрібно мати докази того, що злочинці діють з наміром знищити захищену групу, повністю або частково”.

“Але всі елементи, про які ви згадали, — безпричинне насильство, риторика деукраїнізації, русифікація дітей, яких депортували з України до Росії та Білорусі, ― це типи доказів і типи поведінки, які можна розглядати для звинувачення в геноциді”, – сказала представниця Держдепу.

Вона висловила впевненість, що прокурори в Україні та інших країнах ретельно вивчають ці докази й визначають, можуть вони порушити справу про геноцид чи ні.

“Водночас поведінку, яка лежить в основі, наприклад, нападів на цивільне населення, сексуального насильства, переміщення дітей, також можна кваліфікувати як воєнні злочини та злочини проти людяності, що в кінцевому підсумку легше довести. І ще не відомо, чи прокурори вирішать висунути звинувачення в геноциді”, – додала ван Скаак.

Вона також висловила сумнів у тому, що президент РФ Владімір Путін буде заарештований за злочини в Україні, поки він залишається на посаді глави держави.

Додамо, на початку літа Комітет Сенату США із міжнародних відносин підтримав проєкт резолюції, яка засуджує незаконну депортацію українських дітей до Росії та називає дії Москви геноцидом проти українського народу.

Комітет ухвалив рішення одноголосно під час засідання 8 червня. Тепер проєкт резолюції буде винесено на голосування в Сенаті.

Резолюція не вимагає підпису президента США, бо не потребує дій від виконавчої гілки влади, але засвідчує позицію законодавчого органу США.