російський журналіст Олександр Невзоров іще не отримав українське громадянство.

Про це в інтерв’ю “24 каналу” сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

“Те, що стосується Невзорова, в окрему шухляду відкладемо. По-перше, у нього ще немає громадянства, він тільки звернувся за громадянством”, – сказав Данілов.

Він наголосив, що кожен, хто хоче отримати громадянство України, має пройти певну процедуру.

“Якщо ви хочете пройти певну процедуру, ви можете це зробити. У нас все прописано в Конституції, в наших законах”, – сказав секретар РНБО.

На його думку, зараз буде багато людей, які захочуть отримати українське громадянство. У цьому зв’язку Данілов зазначив, що визначатися з тим, кого вони підтримують у війні росії з Україною, треба було раніше.

“Я вважав і вважаю, що люди, якщо вони визначаються, мали б визначатися в перші дні війни. Їх зараз буде дуже багато, і це будуть не тільки ті люди, які мають стосунок до медіа. Буде дуже багато олігархів, охочих “придбати” український паспорт. Така дивна може бути ситуація, коли ми кажемо, що наші, українські олігархи погані, а російські олігархи, чомусь вважається для когось, такі “добрі дядьки”, які все життя фінансували путіна, фінансували російську армію, – і зараз ми маємо з ними вести якісь перемовини. Ну, це не пройде”, – заявив Данілов.

Він наголосив, що ті, хто займається такими питаннями, мають усвідомлювати відповідальність перед суспільством.

У свою чергу, Президент Володимир Зеленський, коментуючи надання українського громадянства російському журналісту Олександру Невзорову, заявив, що якщо є можливість хитати російську владу, то це необхідно робити.

Про це він сказав під час спілкування із журналістами.

“По Невзорову – я знаю, що він подав на наше громадянство, я знаю, що він хотів полишити своє громадянство через те, що підтримує Україну. Я можу вам сказати, що ми почали цю розмову. І якщо у нас є можливість хитати російську владу, ми повинні все це робити, з громадянами рф, які повністю за Україну і повністю проти політики президента путіна. Я вважаю, ми разом маємо це робити, якщо є така можливість – чому ні?”, – сказав глава держави.

На його переконання, Україні необхідно використовувати будь-яку зброю.

“Ми ж радіємо, коли Макаревич або Ахеджакова, наприклад, підтримують Україну, а їх намагаються позбавити всього, наскільки мені відомо. Я вважаю, що важливо, що вони підтримували нас із самого початку війни, коли почалося вторгнення (рф в Україну – ред.). Я вважаю, що це зброя України – люди з не українським громадянством, які чітко формулюють свою проукраїнську позицію і які проти російської влади. Вони на нашому боці, мені так здається”, – сказав він.

Президент додав, що має великі списки тих, хто подавався на українське громадянство. За його словами, у цій черзі люди з різних країн – з білорусі, Грузії тощо.