Владислав Селезньов, військовий експерт, ексречник Генштабу ЗСУ, зазначив, що українські сили закріпилися на нових рубежах та позиціях і противник знову вимушений перекидати свої резерви на Авдіївський напрямок, аби максимально уповільнити український наступ на цій ділянці фронту 

Про це він розповів в етері одного з українських ЗМІ. 

«Насправді ситуація майже місяць тому у районі 9-го мікрорайону Авдіївки була дуже напружена. Там ворог тиснув на наші оборонні рубежі та позиції. Він постійно намагався взяти у напівоточення місто-фортецю Авдіївка, намагаючись повторити певною мірою свій успіх у районі Бахмута», — зауважив ексречник Генштабу ЗСУ. 

Владислав Селезньов додав, що у росіян закінчилася та сама ПВК Вагнер, а російські підрозділи «Шторм Z» не спромоглися реалізувати план стосовно Авдіївки. До того ж оборонні рубежі та позиції навколо цього міста були ще створені у 2014 році й весь цей час лише зміцнювалися. 

«Українська армія, як тільки відчула, що ворог почав перекидати свої резерви з цієї ділянки фронту, сунула вперед і настільки ефективно, що навіть зайшла в селище Опитне. Однак противник почав активно задіювати артилерію, тому ми змушені були відійти на околицю цього населеного пункту. Українські сили там закріпилися на нових рубежах і позиціях, «зарилися в землю». І звісно ворог нервує, волає, що Донецьк перебуває у небезпеці», — прокоментував військовий експерт. 

Селезньов підкреслив, що Донецьк – столиця самопроголошеної «ДНР», і очевидно, ситуація для ворога достатньо неприємна. 

«Навряд чи, що цей тактичний епізод може докорінно змінити ситуацію на полі бою. Але тут є ключовий момент, що противник зараз знову вимушений перекидати свої резерви, яких і без того бракує, на цю ділянку фронту, аби максимально уповільнити тут український наступ. Бо ворог не знає, який задум має Генштаб ЗСУ. Цілком ймовірно, що саме тут будуть розвиватися активні бойові дії у перспективі найближчих 4-6 тижнів. Лише можемо уявити розпач Путіна, якщо виявиться, що частина міста Донецьк може перейти під контроль української армії», — зазначив полковник запасу. 

Наразі ж, за словами військового експерта Олександра Коваленка, українські військові несподівано просунулись у районі Новомайорського та Опитного на Донеччині. Успіхи захисників на цих ділянках фронту свідчать про слабкість ворожої оборони.  

«Сили оборони України здійснюють системні контратакувальні дії по всій лінії фронту. Отже, росіяни втрачають можливість вести стабільні оборонні дії по всій лінії фронту», – зазначив Коваленко.

За його словами, це стало очевидним ще наприкінці червня, коли українські військові звільнили територію, окуповану з 2014 року. Ідеться про ділянку біля Красногорівки на Донеччині. 

Десантники української 79-ї десантно-штурмової бригади штурмують позиції росіян на південний схід від Красногорівки Донецької області. Відео було опубліковано вчора (22 червня – 24 Канал)», – поді повідомили військові. 

Оскільки оборона російських окупантів ослаблена по всій лінії фронту, українські захисники можуть її прорвати на будь-якій ділянці. Противнику буде ще важче передбачити дії ЗСУ, що дасть змогу тримати його в постійному напруженні. 

«Сили оборони України тепер можуть проривати лінію оборони супротивника не тільки на окремо взятій ділянці. Ми можемо це зробити майже по всьому фронту», – констатував Коваленко. 

Тож, все схоже на те, що незабаром українцям слід очікувати хороших новин від наших захисників, які кожен день наближають нашу країну до перемоги над ворогом, прикладаючи титанічні зусилля.