Припинення постачання озброєння для України жодним чином не зупинить повномасштабну війну. У цьому допоможе лише виведення окупаційних військ з суверенної території України. Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.

“Повторю… Припиненням постачання зброї Україні абсолютно точно не можна припинити війну негайно. Це чистий оксюморон. Негайне виведення окупаційних військ Росії з чужої суверенної території – єдине рішення”, – заявив Подоляк

За словами посадовця, припинення поставок зброї Україні може призвести лише до:

    масштабування війни;

    перенесення війни на інші території;

    збільшення воєнних злочинів;

    тотального знищення цивільного населення.

Дискусія щодо припинення поставок Україні продовжується.

Китай виступає за припинення західних поставок зброї в Україну, оскільки це нібито заважає настанню миру.

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Україна здасться за кілька днів, якщо Захід перестане надавати військову допомогу Києву. Однак він наголошує, що це перетворить Україні на маріонетку Росії, а тому про такий “мир” не може йтися.

В свою чергу група американських сенаторів від Республіканської партії написали відкритого листа президенту США Джо Байдену, в якому закликали припинити військові поставки Україні в їх нинішньому вигляді.

Та незважаючи на вимоги деяких членів Республіканської партії щодо скорочення фінансування військової допомоги Україні, США планують продовжувати матеріально підтримувати нашу країну. Представник республіканців закликав президента США Джо Байдена прискорити доставку передового озброєння високих технологій в Україну перед весняною наступальною операцією ЗСУ.

Про це заявив лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл, повідомляє Bloomberg. Усі представники партії бажають перемоги України над РФ.

“Я думаю, що ми маємо достатню підтримку в Конгресі, щоб продовжувати це ще довго. Усе керівництво в Палаті представників та Сенаті у моїй партії дуже сильно виступає за перемогу над росіянами”, – сказав він.

За заявою Макконнела, він закликав президента США Джо Байдена прискорити постачання високотехнологічної зброї Україні перед майбутньою бойовою операцією Збройних сил України з контрнаступу.

Минулого тижня Макконнел підтримав заяву республіканця Кевіна Маккарті, спікера Палати представників США, про продовження фінансування військової допомоги Україні.

Раніше Маккарті заявляв, що США не виписуватимуть Україні “порожні чеки”.

Також адміністрація Джо Байдена наразі не змінила своєї думки щодо передачі ЗСУ далекобійних ракет ATACMS. Про це повідомляє Politico.

У США вважають, що проблема далекобійної зброї для української армії “вирішена” через нещодавнє рішення Великої Британії.

Як повідомило видання The Washington Post, Сполучене Королівство готується відправити в Україну далекобійні ракети, що вражають ціль за 300 км.

Американський чиновник анонімно повідомив Politico, що “наша політика щодо ATACMS не змінилася”. Водночас він запевнив, що США продовжуватимуть надавати Україні комплекси Patriot, боєприпаси та бронетехніку.

На додачу зазначається, що минулого тижня Міжнародний фонд підтримки України (IFU), створений для постачання зброї Силам оборони, опублікував заклик до компаній, які могли б надати захисникам України далекобійні ракети. До виконавчого комітету фонду входять Велика Британія, Норвегія, Нідерланди, Данія та Швеція. Британське міністерство оборони, яке керує фондом, попросило компанії зв’язатися з ними, якщо вони можуть поставити ракети, що можна запускати із землі, моря чи повітря, з бойовою частиною від 20 до 490 кг.