Однією з причин, що гальмує просування українських військ, є замінована територія. Причому окупанти вигадали хитру схему мінування, яка становить велику загрозу. 

Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів військовий експерт Роман Світан. 

За його словами, мінування – це одна з проблем, проте є важливіші – відсутність авіації, далеких засобів ураження та достатньої кількості артилерійських снарядів. 

“Якби була авіація достатньою кількістю, тобто механізми за допомогою авіаційних засобів поразки, щоб розмінувати проходи в полях перед військами, що рухаються. І тоді не треба було б возитися з кожним квадратним метром. Там дійснь о буває на квадратний метр, припустімо, піраміда з трьох протитанкових мін, одна на одну накладена. Це спеціально для посилення ефекту такого вибуху. Ще зверху прошліфували мінами особливо дистанційного мінування протипіхотними. Тобто дійсно буває таке, що на квадратному метрі і до 5 мін розташовані”, – розповів експерт про хитру схему окупантів з замінування територій. 

Як зазначає Роман Світан, якби нам дали авіацію, то за її допомогою можна було набагато швидше розмінувати проходи для українських військ. І це б займало 2-3 тижні, а не місяці, як це відбувається зараз. Відповідно, контрнаступ ЗСУ просувався б швидше. 

Однак поки в українських захисників немає необхідних бортів для пришвидшення контрнаступу, вони продовжують свої планомірні і поступові просування, при чому дуже успішно. Це стосується і Бахмутського напрямку. Так зокрема військовий експерт Петро Черник зазначив, що російське командування дуже боїться поразки під Бахмутом, бо вона матиме політичні наслідки для Москви. 

У районі Бахмута цілком можливе оперативне оточення російських військ, яке може стати переломною точкою в російсько-українській війні. Крім військового успіху оточення кількох тисяч окупантів у Бахмуті завдано серйозного політичного удару по Москві, тому командування ЗС РФ цього вельми побоюється. Таку думку військовий експерт висловив в інтерв’ю Military Media Center. 

За словами аналітика, незважаючи на те, що Бахмут зайнятий російськими військами, ситуація на флангах окупованого міста складається на користь Сил оборони. 

“Бахмут вони взяли, перетворили його на щебінь, але далі просунутися не можуть. Усі панівні висоти наші й цілком можливе оперативне оточення, якого вони, напевно, дуже сильно бояться, тому що це політичний момент”, — зазначив Черник. 

Експерт підкреслив, якщо російський контингент у Бахмуті буде знищено, а ще краще взято в полон, це стане переломним моментом у війні. 

“Якщо там контингент буде знищено, а краще, якщо кілька тисяч росіян ми взяли в полон, то це справді може бути першою серйозною точкою надлому в цій війні”, — підкреслив Черник. 

Із цими побоюваннями пов’язані й часткові успіхи ЗС РФ на Куп’янському напрямку, тому що російське військове керівництво командування вважає, що ЗСУ знімуть частину військ саме з Бахмутського напрямку для зміцнення позицій біля Куп’янська. 

“Однак зараз у стратегічному контексті все рухається за нашими лекалами”, — підсумував експерт. 

Додамо, що в контексті цієї стратегії українські захисники реалізують дуже важливий принцип ведення бойових дій, а саме – втілюють стратегію постійного тиску на ворога, шляхом постійних ударів по логістиці російських окупаційних військ.  

“Відбувається реалізація дуже важливого принципу ведення бойових дій: постійний вплив на противника. Питання в тому, як впливати? Досвід цієї війни вже показав ефективність такого підходу, перерізати логістичні шляхи, що забезпечують бойові дії противника”, – зауважив в ефірі українського телеканалу  генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.  

Він наголосив, що реалізація цієї стратегії включає удари по Кримському  мосту, по мостах в Чонгарі та Генічеську, а також удари вглиб окупованих територій України.