Російські окупанти вже зазнають колосальних втрат.

Доля Авдіївки сьогодні багато в чому залежить від уроків Бахмута. Оскільки сценарії надзвичайно схожі за своєю суттю.

Про це зазначає публіцист та аналітик Віктор Андрусів.

«Окупанти не планували влаштовувати такої грандіозної битви за Бахмут. Хоча вони й не являються світилами стратегічної думки, але повними невігласами їх також не назвеш. Як і з Авдіївкою, вони спочатку намагалися охопити Бахмут із флангів та перерізати постачання, але зазнали колосальних втрат. Це призвело до того, що я називаю пастка Пригожина,» — відзначив експерт.

За словами експерта суть цієї пастки в тому, що за першочергових шалених втрат єдиний спосіб їх виправдати – це дати результат.

«І у цій ситуації втрати вже не мають ціни. У росіян немає поняття ціни, існує поняття результату. Тому Пригожин спокійно заявив, що втрати склали майже під 50 тис. убитими та пораненими, і ні в кого, окрім Гіркіна, це не викликало шоку. Чому? Бо взяв Бахмут,» — відзначив експерт.

«Ситуація під Авдіївкою повністю потрапляє до «пастки Пригожина». Зазнавши колосальних втрат у техніці та людях, генерали тепер позбавлені вибору, окрім як брати місто за будь-яку ціну. І саме це вони робитимуть,» — додає експерт.

Аналітик також зазначив, що сам собою Бахмут не представляв стратегічної цінності, але виконував стратегічну функцію.

«По-перше, ми вигравали час для підготовки нових бригад та отримання озброєння для свого контрнаступу. По-друге, знищення російських військ не давало їм можливості готувати їхні наступи та операції, оскільки більшість ресурсів йшли під Бахмут. На жаль, у певний момент зосередження на Бахмуті як на меті самої по собі, а не на функціях, які він виконував, завдало нам серйозної шкоди. І саме цей урок, сподіваюся, ми не повторимо,» — відмітив він.

Суть не в тому, зберегти Авдіївку за всяку ціну чи відступити.

«Суть у тому, як ми використовуємо «пастку Пригожина» проти окупантів, щоб отримати перевагу на фронті загалом, а не в одній битві,» — заключив експерт.

Росія залучила до захоплення Авдіївки підрозділи як мінімум трьох загальновійськових армій, поділився аналітик.

Російські окупаційні війська під час атак на місто Авдіївка Донецької області застосували суїцидальну тактику прориву, через що за кілька тижнів втрати ворога під містом перевищили ті, які були зазнані у боях за Бахмут і Вугледар.

Авдіївка, по суті, перетворюється на колосальну ганьбу для противника, написав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в Telegram.

Експерт вважає, що «найближчі три тижні можуть стати вирішальними для Авдіївки, адже вони чітко покажуть, якими ресурсами командування РОВ готове ще оперувати, а точніше — жертвувати, для досягнення своїх цілей».

Коваленко додав, що після того, як 10 жовтня ворог зазнав поранення під містом, його командування наказало притягнути туди все, що є в наявності. За його даними, станом на неділю, 29 жовтня, ворог стягнув під Авдіївку підрозділи як мінімум трьох загальновійськових армій.

«…у наступі на Авдіївку РОВ застосовували тактику прориву, використану під Вугледаром, чого не можна було помітити під Бахмутом. Завдяки цій суїцидальній тактиці Авдіївка вже перевершила Вугледар і Бахмут за кількістю знищеної живої сили і техніки, за неповні три тижні… Три загальновійськові армії зараз залучені до наступу на маленьке містечко Авдіївка, площею менш як 30 квадратних кілометрів і по фронту — близько 30 кілометрів…», — підкреслив експерт.

На початку жовтні ситуація під Авдіївкою загострилася — російські окупанти почали активно намагатися захопити місто. Українські воїни давали супротивнику гідну відсіч.

Вранці 29 жовтня Генштаб Збройних сил України повідомив, що вороги не припиняли спроби оточити Авдіївку і отримала «по зубах». Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що станом на 28 число під час наступу на Авдіївку ліквідовано близько 4 тисяч загарбників.