23 березня, в програмі "Українські сенсації-2019" на каналі 1 + 1 журналісти розповіли про численні корупційні схеми, які організував або в яких брав участь президент Петро Порошенко. Мова в розслідуванні йшла про його офшори, "сліпий траст", "Роттердам +" і "Свинарчук-гейт".

Але крім цього, в програмі прозвучала інформація про можливу причетність Петра Порошенка до замовних вбивств. У тому числі – і свого рідного брата.

Про це йшлося з посиланням на опозиційного молдавського політика Ренато Вусатий.

Зокрема, у вересні 2017 року Вусатий розповів на відео, що в його розпорядженні виявилася маса документів, які містять факти щодо злочинів, здійснених Порошенком в Молдові. Опозиційний політик продемонстрував копію постанови прокуратури від 1 жовтня 2012 року, яку підписав прокурор Ліліан Рудей, де "чітко написано, що група фізичних осіб, керована Петром Порошенко, а саме Петру Мадан і інші, створили ряд ОЗУ, які скоїли на території Молдови з 1996 по 2004 рік ряд особливо тяжких злочинів, такі як шахрайство в особливо великих розмірах, розкрадання, і є підозри (на адресу Порошенка) і в організації вбивства свого рідного брата, Михайла Порошенко ".

У документі зазначено, що за згаданими епізодами було порушено близько 40 кримінальних справ. 

"Тут маса фактури. Копії платіжок, підписаних Петром Порошенко, його покійним братом, їх молдавськими бізнес-партнерами, особисте листування Порошенка", – сказав Ренато Вусатий.

Він також заявив, що в новому світлі починають виглядати обставини, пов'язані з давнім злочином, вбивством цілої сім'ї в Кишиневі. Йдеться про сім'ю бізнесмена Костянтина Шупарський, який був вбитий зі своєю дружиною і донькою, ймовірною спадкоємицею акцій "Gemini", в яких був зацікавлений Петро Порошенко і які потім перейшли до нинішнього президента України.

Як відомо, за офіційною версією, Михайло Порошенко загинув в дорожньо-транспортній пригоді.

"Але молдавські поліцейські, які в ті роки працювали, кажуть, що його мертвим привезли в Кишинів, не було ніякого ДТП, його там втопили", – заявив Вусатий.