Росіяни намагаються зупинити просування ЗСУ.
Російська окупаційна армія вирішила посилити Бахмутський напрямок на фронті. Для посилення цього району російські війська перекинули повітряно-десантний полк з Лиманського напрямку.
Про це в ефірі “Суспільне. Спротив” повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
Крім того, росіяни додатково виділяють розрахунки протитанкових ракетних комплексів, щоб зупинити просування Збройних сил України.
За словами Череватого, на Бахмутському напрямку минулої доби, 28 червня, військові армії РФ оборонялися. Окупанти 431 раз артилерією та з РСЗВ обстріляли позиції, а також здійснили три авіанальоти по позиціях Сил оборони України. Зазначається, що на цьому напрямку було 18 боїв.
Відомо, що протягом доби на цьому напрямку було ліквідовано 103 військових РФ, поранено – 252, десятьох взяли у полон. Зокрема, знищено два танки, гармати, дрони, ЗРК та три польові склади з боєприпасами.
Незодавно командир 3 ОШБр полковник Андрій Білецький повідомив, що українські військові розгромили плацдарм окупантів на березі Сіверського Дінця.
Полковник запасу ЗСУ Владислав Селезньов стверджує: усі успіхи сил оборони — виключно заслуга українських військових. Епохальний похід ПВК “Вагнер” на Москву не має до цього ніякого відношення.
“Для ЗСУ існує сім переваг від заколоту Пригожина — це шість російських вертольотів, зокрема два гелікоптери радіоелектронної боротьби, а також літак Іл-22М-11, які знищили “вагнерівці”. Насправді це єдине, що по факту отримала українська армія, бо ця авіація вже ніколи не працюватиме проти українських сил оборони”, — коментує Селезньов.
Співрозмовник Фокусу нагадує, що сам Пригожин під час суботніх подій в РФ наголошував на тому, що його бійці не перешкоджатимуть діяльності російського штабу Південного військового округу щодо реалізації заходів в рамках так званої СВО, і закликав бомбити українські позиції.
Не слід вважати, що “революція” ватажка “вагнерівців” якось негативно вплинула на морально-психологічний стан російських військових на фронті, продовжує Селезньов. Він впевнений, що солдати країни-агресора в окопах не читають Telegram-канали, тому навіть не були в курсі того, що в ті дні відбувалось на території РФ.
“Ключовий чинник, що впливає на настрої ворога, — це ефективна бойова робота українського гарматного озброєння. Чим більше ми працюємо, тим більше ліквідованих окупантів, тим більше бентеги в настроях росіян”, — іронізує він.
Як підкреслює Селезньов, військове керівництво РФ навіть не робило спробу перекинути якийсь особовий склад з України до російських регіонів для подолання “бунту” Пригожина. В цьому буквально не було потреби, бо в Москві й Підмосковʼї достатньо сил для цього.
“Хоч Пригожин і говорив про 25 тисяч “вагнерівців”, що рушили на столицю РФ, але по факту там було залучено набагато менше, можливо до 10 тисяч людей. При цьому на території Російської Федерації достатньо сил та засобів для того, щоб блокувати Пригожина ще на підступах до Москви”, — зазначає експерт.
За його словами, дивізія імені Дзержинського Росгвардії, що дислокується в Москві, налічує у своєму складі 2 тис. осіб. Додатково є ще 4 тис. сил спецпризначенців, яких так само могли залучити. Також відомо, що на територію Білорусі вилетіло пʼять порожніх літаків ІЛ-76. Вочевидь, вони призначались для того, щоб забрати російський особовий склад для протидії Пригожину і його бійцям, але обійшлось без цього.