Експерт Defense Express Іван Киричевський вважає, що битва за Лиман у стратегічній картині виглядає важливою психологічною точкою, яка має відкрити для нас нові перемоги

Про це він сказав в ефірі українського телеканалу.

“Логістичні артерії окупантів у районі Лиману знаходяться під нашим вогневим контролем, якого достатньо для прискорення процесу оперативного оточення противника. Якщо оборона ворога під Лиманом посиплеться, як це було біля Балаклії та Куп’янська, то нас чекає повторення сценарію, який на Харківщині мав назву “Перегрупування на іншу окуповану росіянами територію”. Тобто, якщо росіяни не втримають оборону біля Лиману, то у них знову почнеться каскадний обвал”, – зазначив військовий експерт.

Іван Киричевський додав, що перед ЗСУ знову будуть два виклики: наздогнати російських вояк, які будуть стрімко тікати, або наступати рівно тією мірою, щоб не допускати розтягування своїх комунікацій.

“Якщо дивитися на ситуацію у стратегічному вимірі, то, як говорять деякі експерти, події на Херсонщині та на Сході –  дві складові одного цілого, а саме це стратегічна операція ЗСУ по остаточному перехопленні ініціативи у свої руки, відповідно, і її закріплення. Тобто ЗСУ намагаються зробити все можливе, щоб росіяни втратили ініціативу і єдине, щоб ворог би міг, то це відступати з високими втратами. Таким чином, у стратегічній картині битва за Лиман виглядає важливою психологічною точкою, яка має відкрити для нас нові перемоги. Якщо російські окупанти отримають пекельну та болючу поразку під Лиманом, то вони вже ніде наступати не зможуть, тому що остаточно поламаються”, – підсумував Киричевський.

Раніше повідомлялось, що звільнення Донецька могло би стати надзвичайно важливим пунктом війни, яку розв’язала Росія проти України, але контрнаступ ЗСУ на цьому напрямку наразі є малоперспективним.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов у розмові російський правозахисником та блогер Марком Фейгіним.

Відповідаючи на запитання про перспективи успіхів ЗСУ під час контрнаступу на Донецькому напрямку, експерт відзначив, що лінія оборони тут будувалася вісім років, тому проривати цю лінію буде дуже важко.

“Другий момент полягає в тому, що Донецьк — це величезна агломерація, де немає межі із Макіївкою і аж до Харцизька фактично все є однією забудовою, де житлові квартали йдуть впереміш із промисловими зонами. Там дуже складно було би вести бойові дії”, – зазначив Жданов.

За його словами, реальнішим варіантом деокупації цього міста є взяття його в облогу через оточення.

Більш перспективним напрямком для подальшого контрнаступу ЗСУ експерт вважає територію Луганської області, де точаться бої в околицях Лисичанська та Сєверодонецька, а також Рубіжного та Кремінної, при чому з останнього населеного пункту російські війська вже начебто відступили.  

“Якщо глянути на карту, то від Сватово до Кремінної є пряма дорога. Чому б від Куп’янська не піти на Сватово і далі на Кремінну, відрізавши ще один шматок? Або ще один непоганий варіант – піти тилами на Старобільськ. Тому Луганську область я б розглядав, як більш ймовірну зону контрнаступу, ніж місто Донецьк”, – резюмував експерт.