Військовий експерт роз’яснив українцям, що ситуація на лівобережжі Дніпра в Херсонській області зараз характеризується класичною артилерійською війною та вогневим протиборством.

За його словами, важливо розширити плацдарм на лівобережжі Дніпра принаймні до 20-25 км у глибину, щоб зменшити артилерійські обстріли та полегшити ситуацію в Херсоні.

 «Нагадаю, що штатні робочі відстані, скажімо, для Д-30 – 15 км, а для таких установок як «Мста-Б» чи «Гіацинт-Б» – це 28 км. Це доволі дошкульно», – пояснив Петро Черник.

У додаток, експерт вказав, що якщо українські військові зможуть розширити плацдарм на лівобережжі Дніпра на 20-30 км, це створить можливість для використання систем HIMARS. Боєприпаси M31A1 і M31A2 цих систем мають дальність до 84 км. Такий крок може загрожувати логістичній ситуації для окупантів в Перекопському перешийку, наносячи серйозний удар по південному плацдарму.

 «Розуміємо, що в стратегічному сенсі для нас по південному плацдарму нічого не змінилося. Дорубати лінію Суровікіна – є надія, що на на весну у циклі сухої погоди ми таки зуміємо це зробити, і вийти, умовно, на Північне Поазов’я до Молочного Лиману, там закріпитися. Не змінилася ціль упродовж року і, на мій погляд, не зміниться, але для цього треба якнайбільше сучасної зброї», – додав Петро Черник.

Проте Полковник запасу ЗСУ, військовий експерт Сергій Грабський вважає, що російська армія буде продовжувати «прогризатись» в оборону ЗСУ та намагатиметься «відкушувати» територію невеличкими клаптиками. У планах ворога, на його думку, – це ліквідація Роботинського виступу і зони дій українських військ на лівобережжі Херсонщини.

 «Вони будуть і надалі прогризатись у нашу оборону, будуть намагатися відкушувати невеличкими клаптиками нашу територію, як вони діяли протягом 2022-2023 років. Вони до Бахмута 45 кілометрів йшли 400 днів, але вони пройшли ці кілометри. Не можна сказати, що вони вели безуспішні дії. В їхніх розрахунках ці дії успішні, тому що для них рівень втрат, або як ми кажемо больовий поріг, є абсолютно іншим», — сказа Грабський в інтерв’ю одному джерелу.

Загалом за інформацією з Генерального штабу Збройних сил України, протягом останньої доби сталося 68 бойових зіткнень.

Лише на напрямку Авдіївки Сили оборони здійснили відбиття 5 атак окупантів в районах Новобахмутівки, Степового, Авдіївки, а також 12 атак на південь від Сєверного, Первомайського та Невельського в Донецькій області.

Ворог зазнає значних втрат біля міста, але не припиняє спроб наступу на Авдіївку та її оточення. Кожен новий день на Авдіївському напрямку є черговою хвилею жорстоких ворожих атак.

За певною інформацією, розпочалася друга фаза наступу.

 «Можна константувати, що почалася друга фаза масованого наступу окупантів під час цієї осінньо-зимової кампанії. Район «Царської охоти» — складно, дуже складно. Ворог мав доволі відчутні успіхи.

Степове — окупант все ж зміг просунутися на 100 метрів у селі, тим самим частково відновив раніше втрачені позиції. Північніше села — нові мʼясні штурми за активної підтримки броні, арти та дронів у напрямку Новобахмутівки та Бердичів. Наші не відходили», — розповів про ситуацію під Авдіївкою військовий кореспондент Богдан Мірошніков.

Західніше Кам’янки та в районі Азовсько-Керченського водосховища окупанти не мають успіхів. Але в Первомайському (північна частина) та в районі села ворог, на жаль, має невеликі, але успіхи та достатню боєздатність.