Колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков опублікував старе відео чинного радника голови Офісу президента та речника української делегації в ТКГ Олексія Арестовича. Той називає зону АТО – “курортом”.

Він закликав керівництво країни “послати цього персонажа куди подалі”. 

Про це він заявив на власній сторінці у Фейсбук.

“Мій товариш, військовий, матюкаючись, надіслав мені цей рідкісної гидоти ролик Арестовича. Якогось радника, члена, спікера і так далі…

Я рідко, особливо останнім часом, даю поради тим хто їх не потребує, але .. в цьому випадку хочу порадити:

Шановний офіс президента, навіть якщо ніхто з вас не віруючий – зберіть пальці в знамення – перехрестіть касатіка – потім себе – і пошліть цього персонажа…подалі. Не підставляйте країну і президента!”

За словами видання “Українська правда”, відео, яке опублікував Аваков датоване ще 2017 роком. Невідомо, чому колишній міністр тільки зараз його запостив.  У своєму дописі він також не зазначив, що словам Арестовича про АТО як “курорт” вже 4 роки. 

Згадав Аваков і нещодавні слова радника Єрмака про перейменування України в “Русь-Україну”. На його думку, такі висловлювання кидають тінь на керівництво країни та підставляють президента. Особисто до Зеленського із закликом зняти Арестовича з посад екскерівник МВС не звернувся. 

Колишній міністр назвав Арестовича “самозакоханим пустоцвітом” та “мерзотником”, який “зі смішком говорить поміж іншим про загибель на війні наших солдат”.

Відзначимо, що колишній очільник МВС Арсен Аваков апелює до відео на якому, Олексій Арестович, теперішній представник української делегації в Тристоронній контактній групі щодо війни на Донбасі й позаштатний радник глави Офісу президента Андрія Єрмака заявляв, що АТО — це великий курорт для хлопчиків і великий піонертабір. Про це він сказав в інтерв’ю ЗМІ, датованому у 2017 році, уривок з якого сьогодні оприлюднив екс-міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«АТО — це великий курорт для хлопчиків. Великий піонертабір. Там свято непослуху. Вони туди вириваються від дружин, від дітей, від тещ. Смажать м’ясо і живуть, як гоже нормальному українському козаку — у степу. Дме вітер, там абсолютна свобода, думки прості і ясні, свідомість проста, ясна. У тебе стріляють, ти стріляєш, ти — герой. Тебе всі поважають. І не треба підтирати соплі дітям, розбиратися з парканом будинку, що покосився. І я не бачив там жодної людини, котра страждає. Я бачив там серед солдатів і офіцерів лише людей, котрим у кайф те, що відбувається. Вони дуже пошкодують, що війна закінчиться», — заявив тоді Арестович.

У відповідь Арсену Авакову, Радник глави ОП Арестович розповів, що в 2016 році, коли знімали інтерв’ю, він не займав посад у владі. За його словами, матеріал був про інформаційну війну проти України, а це відео хтось вирізав з контексту.

Журналіст поставив йому питання про розгойдування емоційної ситуації месседжами на кшталт “наші хлопці гинуть дарма”, “усі в АТО безперервно страждають”, “ми всі повинні ходити в жалобі”.

“З огляду на, що я тоді не був офіційною особою, лише військовим (вже колишнім), я на правах людини, яка сама проводила в АТО багато часу, ось так емоційно висловився. Сьогодні, звичайно, я б сформулював інакше, більш строго”, – сказав Арестович.

При цьому чиновник уточнив, що і зараз від своїх слів не відмовляється.

Щодо заяви Авакова, Арестович написав: “Арсен Борисович почав політичний сезон. Судячи з старту, починається йому важко. Інакше поясніть, чому потрібно було рвати з відео чотирирічної давності окрему фразу і кидатися з нею в політичну атаку”.

Нагадаємо, що вже будучи на посаді спікера ТКГ  Олексій Арестович потрапив в гучний скандал. Він пропонував перейменувати Україну.

Про це він заявив у інтерв’ю журналісту Роману Цимбалюку.

“Я б змінив назву держави. Назвав би нас Русь-Україна, подвійна назва”, – говорить він.

На уточнююче запитання, коли буде указ Зеленського, Арестович відповів: “Ми працюємо над цим”

“Наше завдання – стати Руссю-Україною. Ця назва прозвучала за крайні три тижні в Києві п’ять разів у промові президента, офіційно”, – стверджує він.

Арестович також заявив про необхідність забрати у росіян бренд “руські”.

В минулому радник глави ОПУ Олексій Арестович у фейсбуці обізвав одного разу “помийними щурами” усіх, хто називав Володимира Зеленського “ватником”. Зокрема, він обізвав і себе особисто: у 2019 році Арестович теж назвав президента “криворізьким ватником”.

Користувачі мережі фейсбук коментували заяву Володимира Зеленського щодо курсу України в НАТО. Очевидно, це обурило речника української делегації у ТКГ Арестовича й він написав гнівний пост.

Дятли, які кричать, що Зеленський “неправильно хоче в НАТО”. Ви вже забули, як вчора кричали, що він – “ватник і хоче в РФ”? Щури помийні,– заявив Арестович.