До складу загону українських кораблів, які знову підуть через Керченську протоку, необхідно включити британський корабель HMS Echo (Мається на увазі розвідувально-гідрографічний корабель Королівського військово-морського флоту, який нещодавно кинув якір в Одесі)  заявив заступник міністра України з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі телеканалу "Прямий". Варто зазначити, що у  МінТОТ заявили, що HMS Echo не підпадає під дію Конвенції Монтре

Під час обговорення нападу росіян на українські кораблі Гримчак зауважив, що участь британського корабля у новому поході цілком можлива.

"Коли кажуть, що Росія не дозволить прохід англійського судна, у мене виникає одне зауваження – а хто-небудь пробував пройти?", – поцікавився заступник міністра.

Гримчак зазначив, що на HMS Echo не поширюється дія конвенції Монтре; згідно їй, військові судна нечорноморських держав, що проходять у Чорне море, не можуть перевищувати масу у 30 тисяч тонн, і їхній термін перебування обмежений 21 добою.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Цікаво, якщо цей корабель піде у каравані, як далі вони будуть реагувати", – заявив заступник міністра.

Про це висловились і українські військові експерати, які вважають, що корабель НАТО і прибув сюди для контролю ситуації, і 100 %, піде разом з українськими кораблями через Керченський міст.

НАТО прагне будь-якими можливими способами зміцнити боєздатність ВМС України. Про це свідчить прибуття в Одеський порт розвідувального корабля ВМФ Британії.

Зазначив експерт з питань безпеки Тарас Жовтенко. За його словами – це дуже потужний символічний крок, 

"Наскільки це може вплинути на зміну балансу сил? Поки важко говорити. Адже НАТО зараз знаходиться в режимі перегляду своїх стратегій, що стосуються чорноморського регіону і консенсус країн-членів схиляється до того, щоб усіма можливими способами посилювати свою присутність і вплив на процеси, що відбуваються в цьому регіоні ", – запевнив Жовтенко.

На його думку, в Альянсі прекрасно розуміють, що одного бойового корабля для цього недостатньо, але ці кроки розраховані на середньострокову перспективу.

"Ми можемо очікувати посилення військово-морського потенціалу чорноморських країн-членів НАТО. Мова не буде йти про те, щоб перекинути в регіон на постійній основі бойові кораблі Великобританії або США. Але можуть застосувати механізм постійних ротацій, який НАТО вже успішно використовує в Європі" , – припустив експерт.