Вчора, 23 грудня, прохід суден через Керченську протоку закрили через погодні умов для всіх судів, хоча погодні умови були сприятливі і ніяких вагомих причин на це не було.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці керівника проекту "Майдан закордонних справ" Андрія Клименко.

"Керченську протоку закрили через погоду для всіх судів 16, 17, 18 і до 16 год. (По Києву) 19 грудня 2018 року. Пропускати суду почали близько 16 год. 19 грудня. Звичайний потік судів відновився вранці 20 грудня. З раннього ранку 23 грудня 2018 протоку знову закрили через погодні умови ", – зазначено в опублікованому повідомленні.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також повідомляється, що за час попереднього шторму в Керченській протоці скупчилися 9 (з них 7 під прапорами ЄС) судів у напрямку на Маріуполь / Бердянськ, причому 2 з них прибули до початку шторму і закриття протоки. Однак перші судна з накопичених в протоці за цей час, на Маріуполь / Бердянськ почали пропускати тільки в 17 ч. (По Києву) 21 грудня, тобто через 2 доби після того, як рух по протоці було відкрито і вже пропущені десятки судів у напрямку на російські порти.

Він також повідомив, що станом на 12 год. За київським часом очікували дозволу на прохід в Керченській протоці 5 судів призначенням до Маріуполя, в тому числі 1 під прапором ЄС; в дорозі на Маріуполь, в Егейському, Мармуровому, Чорному морі – 1 судно.

Дозволи на прохід до Бердянська в Керченській протоці чекають 4 судна (2 з них під прапором ЄС), в дорозі на Бердянськ в Егейському, Мармуровому, Чорному морі – 1 судно.

Варто зазначити, що 22 грудня в ДП "Маріупольський морський торговельний порт" заявили, що через перешкоджання з боку Росії в Маріупольський порт не можуть зайти сім судів.

"Зараз РФ намагається дестабілізувати ситуацію в регіоні шляхом тотального догляду пароплавів на каналі. На даний момент в Маріупольський порт не можуть зайти сім судів, а на причалах немає роботи", – сказав директор порту Олександр Олійник.

Окрім того, з'явилась інформація, що Протока буде закрита і сьогодні. Таким чином це черговий удар по економіці і по роботі Українських портів. Що в свою чергу стабілізує ситуацію в регіоні.