Очільник ГУР Кирило Буданов розповів, що росіяни завершили мінування ЗАЕС, і все готове до теракту. Утім фактичного ніякого впливу на фронт і військові дії ЗСУ підрив ЗАЕС не матиме, однак не слід забувати, що росіяни – це “мавпи з гранатою”.

Про це в щоденному військовому зведенні і розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. Імовірність теракту на ЗАЕС не виключає й ISW.

Світан зазначив, що підрив ЗАЕС ніяк фактично не вплине на фронт, бо він розташований східніше й південніше, ніж сама станція. Тому якщо росіянам цікавий саме теракт, то простіше навіть випустити 50 ракет по одній із АЕС на підконтрольній Україні території.

Поки ж ЗСУ не деокупують ЗАЕС, небезпека зберігається. Однак у лобову йти на станцію ніхто не буде. ЗСУ будуть займатись тим, щоб вийти на узбережжя Азовського моря, до Мелітополя, Бердянська, Маріуполя. Тоді треба буде брати станцію в оперативне оточення, щоб росіяни залишили її.

Більше може зробити лише світова спільнота, яка поки ходить “стурбованою”. МАГАТЕ – нічого не можуть зробити з росіянами, бо вони внески хороші платять. Так само як і ООН. Ці організації – звичайні грантожери,– зауважив полковник запасу ЗСУ 24 каналу.

Військовий експерт розказав, що у ЗСУ стоїть завдання займати вигідні позиції на Бахмутському напрямку. Наші війська наступають у бік Бахмута, щоб зняти тиск росіян на фланги, і на район літака – це південно-західна частина міста.

Це звичні тактичні прийоми, які формують плацдарм для просування наших військ по висотах на Сході. ЗСУ будуть брати російські війська в оточення, аби в подальшому не було проблем із майбутнім просуванням. Тому головне для наших військ зараз зайняти вигідні позиції.

Світан зазначив, що рух ЗСУ відбувається в бік Токмака. Для нас головне укріплювати фланги на Півдні, щоб не було, як у росіян. Фланги треба укріплювати, інакше основні колони можуть бути розбиті. Саме такі проблеми собі створили окупанти біля Рівнополя.

На жаль, діяти нашим військам доводиться без авіації, вона б дуже спростила ці завдання. Тому поки це окопні війни, як 100 років тому. Іншої тактики поки не вигадали. Однак коли ЗСУ отримують винищувачі F-16, стане значно простіше.

Як попереджає заступниця міністра оборони Ганна Маляр, задача РФ зараз – зупинити наш наступ будь-якою ціною. Підривом дамб, замінуванням полів, безперервними обстрілами, диверсіями, інформаційним нагнітанням і навіть «ядерною» риторикою.

Це задача – максимум.

Мінімум – якщо не зупинити, то суттєво ускладнити та загальмувати наше просування і тим часом підготувати власний контрнаступ.

Мотивація «не втратити» окуповані землі, буде проявлена значно сильніше за мотивацію «захопити» наші землі. Бо це їхня ментальна споконвічна травма.

Вони психологічно легше переносять невдалий наступ, аніж втрату завойованих земель. Це деморалізує і демотивує їх непоправно.
Вони потім самі не зберуть своє військо, бо бійці, як на Харківщині, почнуть масово відмовлятись виконувати накази.

Тож, ми повинні розуміти це. Нашим військам зараз, справді, важко. Дуже.
Але вони рухаються вперед. Впевнено.

Бо ми ведемо справедливу війну, підсумувала Маляр.

Напередодні очільник нашої держави записав традиційне звернення до українців. Він заявив, що увага світу до ситуації на ЗАЕС поки недостатня.