Обстріл Білорусі! Прямо зараз – відбувається немислиме: залп за залпом. Страшна провокація – вперше!

Росія планує провокації на кордоні Білорусі та України. Її війська будуть обстрілювати території Білорусі, а потім звинувачувати Україну.

Таку думку озвучив військовий експерт, льотчик-інструктор і полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Раніше повідомлялось про те, що росіяни можуть обстріляти Білорусь і звинуватити в цьому ЗСУ.

Світан розповів, що провокація обстрілів Білорусі Росією й потім звинувачення в цьому України цілком може бути. Нині саме помітна підготовка не до вторгнення в Україну, а до ось таких провокацій, до таких прецедентів. Виконувати це будуть приватники, а не регулярні співробітники, військовослужбовці Росії чи Білорусі.

Я думаю, воно буде виконане найближчим часом. Ми станемо свідками такої собі провокації в районі Гомельської області,
– зазначив військовий експерт.

Льотчик-інструктор продовжив, що таку тактику Росія вже застосовувала й раніше. Вона обстрілювала Донецьк, Макіївку. Такі ж дії були вчинені й в Оленівці по наших хлопцях “Азовцях”, які загинули внаслідок цих дій.

“Тобто, слід очікувати провокацій в районі кордону Білорусі з Україною. Я думаю, що в районі Чернігівської області з боку України й Гомельської області з білоруського боку”, – зауважив полковник ЗСУ в запасі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що найманці з ПВК “Вагнера” прибули на північний кордон України. Вони можуть готувати провокації, щоб імітувати обстріл Білорусі.

Такий сценарій можливий. Про це для розповів військовий експерт Андрій Харук.

“Уже той факт, що ця інформація з’явилася у ЗМІ, належним чином має насторожити організаторів провокацій”, – зазначив експерт.

З іншого боку, за словами Харука, можемо згадати, що подібні провокації уже були ще весною. Тоді росіяни з власного штурмовика пускали ракети у повітряний простір над Україною й били по білоруському селу.

Білоруси спокійно це проковтнули, оскільки Лукашенко не зацікавлений вступати у пряму війну проти України. Провокації організовувати можна, але невідомо, наскільки вони виявляться дієвими для досягнення мети, – зазначив Харук.

Однак, варто зазначити, що ситуація на ділянці кордону з Білоруссю залишається повністю контрольованою. Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Білорусь і Росія останнім часом намагаються нагнітати ситуацію на цьому напрямку. Це відбувається шляхом розгортання “регіонального угруповання військ союзної держави”.

Це й раптова перевірка боєготовності підрозділів Білорусі, і ті спільні навчання, які проводять Росія та Білорусь. У межах цих навчань відбувається й перекидання певних підрозділів,
– пояснив речник ДПСУ.

Водночас він запевнив, що Україна не виключає того, що або з території Білорусі відбудеться повторне вторгнення, або ж підрозділи Білорусі долучаться до відкритої війни, розв’язаної Росією.

“Ми добре пам’ятаємо 24 лютого, звідки заходили підрозділи Росії. Ми добре бачимо, як Росія тисне на Білорусь, щоб вона долучилася до цієї війни. Тому ми маємо бути готові до розвитку будь-яких ситуацій”, – наголосив Андрій Демченко.

Також спікер прикордонного відомства запевнив, що в оборонному плані максимально укріплений, наскільки це можливо. Мовиться як про лінію кордону, так і в прикордонні.

Для того, щоб і підрозділи Державної прикордонної служби, що перебувають там, і додаткові підрозділи сил оборони, які також посилюють кордон з Білоруссю, мали можливість дати адекватну відповідь будь-кому, хто спробує зайти на нашу територію з цього напрямку,
– акцентував Андрій Демченко.

Водночас він запевнив, що поряд з самим кордоном значних скупчень ворожих військ немає. Водночас ще раз наголосив, що цей напрямок можуть залучити до атаки на Україну.


Related Articles