В селі Іванівське на Донеччині тривають бої. Напередодні російські війська зайшли в населений пункт, проте українські військові героїчно обороняються і роблять все можливе щоб витіснити противника з населеного пункту.

Про це розповів командир батальйонно-тактичної групи 4 бригади оперативного значення Нацгвардії Сергій Сідорін в ефірі телемарафону.

«Сили оборони України перебувають у самому населеному пункті. Лінія зіткнення доволі динамічна, позиції переходять з рук у руки. Але, щоб контролювала його Росія в повному обсязі – такого немає. Там перебувають Сили оборони України. Йдуть бої», — зазначив командир.

За його словами, ворог здійснює спроби штурму та веде лобові атаки в межах населеного пункту. Крім цього, окупанти намагаються обійти Іванівське. Сили оборони України залишаються в селищі і протистоять російським військам.

Додамо, що на Авдіївському напрямку російські окупанти намагаються проводити наступ з метою захопити території. Сили оборони України зробили маневр, вийшли на вихідні позиції. Водночас на Куп’янському напрямку російські окупанти менш активні та проводять накопичення живої сили та техніки.

Про це сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

За його словами, ворог вважає, що в України немає достатньо потужних укріпрайонів.

“Але ми не тільки втримали позиції, наприклад, Тоненьке або Первомайськ, якраз у цьому секторі зманеврували в деяких місцях, відійшли з низки позицій на 500-600 метрів, але укріпили позиції та завдали контрударів. Третя штурмова та інші бригади провели кілька таких успішних операцій, знищивши велику кількість противника. Звичайно, ворог тепер намагається наростити нові зусилля, тому що не вийшов той стратегічний задум, який був. Тепер ми у важких боях знищуємо противника в цьому регіоні та завдаємо контрудари з флангів”, — розповів Маломуж.

Він вважає, що тактика несподіваних ударів по ворогу виправдовує себе.

“Тому що навіть коли вороги мають більше сил і засобів, особливо боєприпасів, ми зараз точково або несподівано для ворога завдаємо удари. З цього сектора передбачається подальший наступ по всій Донецькій області. Рух ворога практично мінімальний — десь кілька десятків чи сотень метрів. На цьому напрямку тільки за вчора знищили понад 500 окупантів, а загалом по фронту — понад тисячу”, — повідомив генерал армії.

Маломуж звернув увагу, що Україна створює додаткові інженерні споруди за основними стратегічними напрямками, щоб не дати можливість ворогові проводити наступ.

“На Куп’янському напрямку не так активно йдуть бойові дії, проводиться потенційне накопичення військ. Ворог розглядає цей напрямок як перспективу стратегічного руху. Там навіть більше військ, ніж на Авдіївському, Бахмутському та інших напрямках — до 100 тис. по всьому регіону. Росіяни кажуть, що відпрацьовують модель знищення і зачистки Куп’янська. Це стара схема, як було і по інших містах, наприклад, Авдіївці, — наносити дуже потужні ракетні удари, знищувати саме міську інфраструктуру для того, щоб не було перспектив захищатися. Але ми зараз тримаємо сили на підступах у різних точках у цьому секторі, і тому наразі ворогу не вдається просунутися”, — зазначив він.

Генерал армії також розповів, що на Південному напрямку українські війська порушують логістику російської армії з постачання запорізького угруповання.

“Сил і засобів в окупантів не вистачає, хоча окрема ударна група там є. Наші війська давали їм відсіч, завдавали дуже великих втрат, і вся стратегічна операція, під час якої вони збиралися далі рухатися на Запоріжжя, фактично не вдається, хоча удари проводяться системно”, — пояснив Маломуж.

Щодо Херсонського напрямку, то він висловив думку, що на лівому березі Дніпра Сили оборони України не лише втримають свої позиції, а й зможуть більш активно протидіяти силам противника, які перевищують їх.