Народний депутат VIII скликання Надія Савченко, прокоментувала інцидент з терористом на столичному мосту Метро, який стався у середу, 18 вересня. За її словами, невдалий теракт був “театром одного актора” за сценарієм міністра МВС Арсена Авакова.

Савченко вважає, що такий перфоманс був потрібен Авакову, щоб і надалі залишатися корисним президенту Зеленському. Аваков дуже не хоче, щоб у нього забирали одноосібне право розпоряджатися Нацгвардією. Надалі боротьба за силовий блок продовжиться і він сприймає все це дуже болісно.

За словами Савченко, перше, що їй кинулось у вічі – це те, що затриманий так званий терорист, коли воював на сході України, то був у 8-му полку.

“Давайте згадаємо справу Савченко-Рубана, агенти СБУ були з 8-го полку”, – підкреслила Савченко.

Її також здивувала сама спецоперація по затриманню терориста. Аваков надіслав бронетранспортер на міст. При цьому, якщо реальний терорист дійсно б замінував міст, їхати на бронетранспортері з прапором України назустріч йому – це повний абсурд.

Як відомо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернеться до суду з клопотанням про мінімальне покарання для Олексія Белько, який намагався замінувати міст Метро в Києві.

За словами Авакова, він допоможе мінеру мосту пройти курс реабілітації від наркотиків.

“Хочу, що б з’явився шанс у цієї людини. Шанс почати заново і “жити нормальним життям”, як він говорить. Звернуся до суду з клопотанням про мінімальне покарання для Белька. Про взяття на поруки сержанта”, – написав він.

Примусового психіатричного лікування потребує затриманий напередодні Олексій Белько. На цьому наголосила народний депутат Яна Зінкевич.

Екскомандир медбатальйону “Госпітальєри” наголошує – до такого стану призвело те, що демобілізований боєць залишився наодинці із собою. Мав, зокрема, проблеми з працевлаштуванням, що й призвели до тяжкого психічного стану.

Яна Зінкевич зазначила: також готова взяти Белька на поруки, і вже завтра разом із правозахисником Масі Наємом проситимуть у суді доправити затриманого на примусове лікування і провести медичну експертизу якомога раніше.

“Ніхто ним не займався, і це призвело до кризового стану, що потребує лікування. Розвинувся параноїдальний синдром, що за ним стежать і вдома небезпечно. Підключився Масі Наєм, і ще один колега, які безкоштовно будуть йому допомагати”, – пояснила Зінкевич.