У напрямку Сватове – Кремінна, може відбутися, так званий, каскадний обвал оборони.

Про це розповів військовий експерт Петро Черник в інтерв’ю, а далі Україна однозначно буде рухатись до перемоги у цій війні

Наразі країна-окупант проводить навчання 150 тисяч резервістів, яких ймовірно наприкінці зими – на початку весни, можуть перекинути на фронт.  Все це через те, що агресор зазнає значних втрат у війні і має поповнювати резерви.

За інформацією військового експерта, вже навіть російські пропагандисти відверто проголошують, що не мають сумнівів щодо строковиків, яких потрібно відправляти на війну.

Військовий експерт впевнений, що резервісти – це “м’ясо” – піде у бій.

Пам’ятаємо, і це дуже важливо, що класична воєнна поразка Росії в Україні обов’язково призведе до смерті Путіна. А Росія, скоріше за все, встане на шлях свого розпаду. Для них ця війна точнісінько, як і для нас, є екзистенційною,– вважає він.

На його думку, окупанти дуже добре усвідомлюють, що на середину весни – початок літа у них насправді почнуться дуже серйозні проблеми.

“У першу чергу з технікою. У них вже й так почався дуже відчутний снарядний голод”, – наголосив Черник.

В той час, як до України прямує дуже потужний пакет військової допомоги – перший цього року. Це найбільша кількість бронетехніки, яку тільки постачали нам за цю війну.

Росіяни добре розуміють, якщо зможуть утримати якусь лінію оборони, то зможуть подовжити собі життя. Якщо – не зуміють, особливо у напрямку Сватове – Кремінна, може відбутися, так званий, каскадний обвал оборони,– зауважив він.

Експерт підкреслив, якщо це трапиться, Україна однозначно буде рухатись до перемоги у цій війні.

“Загадувати наперед – це вкрай невдячна справа. Як казав Нікколо Макіавеллі: “Війни починають, коли хочуть, а закінчують, коли можуть”. На мій погляд, до цього “можуть” ще доволі далеко”, – резюмував Петро Черник.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов називає виданню Коментарі період між кінцем 2022-го та початком 2023 року – підготовкою від позиційної війни до наступальної. Причому з усіх боків.

“І головним завданням на даному етапі було виграти час для України. Щоб наші військові союзники переконалися у бойових можливостях ЗСУ. І фактично погодилися з поставками нам наступальних ударних озброєнь – БМП (на це погодилися США та низка європейських країн), танків тощо. Як ми знаємо, з легких (колісних) танків таке рішення вже ухвалила Франція. Тепер черга за Великою Британією, США, країнами ЄС. Мета – створити потужний ударний кулак із важкого наступального озброєння, бажано гусеничних танків, щоб Україна могла вирішити основне військово-політичне завдання 2023 року. А саме – звільнення всіх територій України, окупованих та анексованих росіянами”, – наголошує експерт.

Саме тому, продовжує він, на дипломатичному фронті фактично у режимі нон-стоп йдуть переговори Зеленського з лідерами низки держав щодо посилення, а головне – зміни характеру військової допомоги Україні.

“Якщо взяти військово-тактичні та військово-оперативні виміри, то увага прикута до боїв у Донецькій області. Особливо півночі – до захисту Соледара, Бахмута. Продуманою, раціональною обороною з боку ЗСУ під час найважчих боїв було виграно час для того, щоб посилити наші стратегічні можливості на дипломатичному фронті. Що загалом вийшло. На цьому учора у вечірньому зверненні знову наголосив верховний головнокомандувач, президент Зеленський. Час виграно”, – констатує Вадим Карасьов.

На його думку, швидше за все нам доведеться тимчасово залишити Соледар. Але це вже не матиме серйозного військово-стратегічного значення на театрі бойових дій, наголошує експерт. Оскільки, пояснює він, ситуація може змінитися якраз за наслідками весняного наступу українських збройних сил.