Збройні сили України продовжують утримувати оборону по всій лінії фронту. На Донбасі і у Харківській області йдуть важкі бої, але там окупанти за останній тиждень не змогли суттєво просунутися. На півдні ситуація змінилася на користь української армії, війська йдуть на півночі Херсонської області і розширюють зону своїх контрнаступальних дій у районі захопленого Херсона.

Згідно з даними розвідки Міноборони Великобританії від 18 липня, ситуація на східному фронті в Україні, як і раніше, залишається складною. На Донбасі та Харківщині українські війська ведуть важкі бої з російськими окупантами. Але за останній тиждень росіянам не вдалося досягти суттєвого просування.

Однак ситуація змінилася на півдні. Як вважають британські розвідники, силам оборони України вдалося просунутися на півночі Херсонської області і розширити зону свого наступу в районі окупованого Херсона.

У Херсонській області ЗСУ не дають жодного шансу розслабитися російським окупантам.

Після того, як наші воїни завдали удару по ворожим складам у Новій Каховці, стало відомо про ще одне влучання. Цього разу – в Бериславському районі.

Про це у Facebook написав депутат облради Сергій Хлань.

“Ще одне влучання в скупчення росіян у Бериславському районі”, – йдеться у повідомленні.

Чекаємо на офіційні підрахунки втрат окупантів, зазначив він, підкресливши, що тиждень почався вдало, але не для росіян.

Також на Херсонщині штурмовики ЗСУ в районі сіл Благодатне та Давидів Брід знищили опорний пункт російських військ та пункт постачання боєкомплектів. Постраждала і жива сила противника.

Зазначимо, що ЗС РФ у різний спосіб хочуть приховати великі втрати. В Херсоні тіла вбитих окупантів спалюють та хочуть видати це за результат артобстрілів. Деякі окупанти змушені дезертирувати. Вони тікають із Херсонської області до Криму через Арабатську Стрілку.

Раніше політолог заявив, що битва за Херсон стане вирішальною у війні Росії проти України. 

Про це політолог та публіцист Андрій Піонтковський розповів в інтерв’ю ВВС.

“Росіяни мають намір взяти Слов’янськ, а українці – звільнити окупований Херсон. Це один із найгостріших моментів війни. Саме битва за Херсон стане вирішальною в російсько-українській війні. Крім військового, звільнення міста матиме величезне політичне, психологічне і символічне значення для обвалу масової підтримки путінської так званої “спецоперації” серед російської еліти та громадян”, – вважає він.

На його думку, влітку Україна поверне Херсон.

“Думаю, це станеться у серпні. Контрнаступ i звільнення окупованого Херсона стане шоковою терапією для росіян. Я маю на увазі, для того глибинного телевізійного люду, зомбованого пропагандою. І всередині путінського бункера. Кожному соратнику Путіна буде зрозуміло, що війну програно. Після цього розпочнеться падіння режиму”, – зазначив він.

За його прогнозами серйозні політичні зміни всередині Росії відбудуться швидко, але при владі будуть “такі самі негідники, які разом із Путіним відповідальні за цю війну”.

“Я не маю на увазі прихід певних демократичних сил. Ні, до влади прийдуть такі самі негідники, які разом із Путіним відповідальні за цю війну. Та вони будуть змушені зайняти більш реалістичну позицію. І погодитися на консолідовану формулу Заходу”, – вважає він.

Піонтковський наголосив, що після цього можуть розпочатися переговори щодо відновлення повної територіальної цілісності України. Поки російські війська не відійдуть на позиції 23 лютого, Київ не погодиться на припинення вогню.